28.1 C
Bhubaneswar
Sunday, July 14, 2024
Home2024 ବଜେଟ୍ ଆଶାବଜେଟ୍ ୨୦୨୪ ଆଶା : ୨୦୨୪-୨୫ ବଜେଟ୍ ଠାରୁ ଅନଲାଇନ୍ ଗେମିଂ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି କ’ଣ ଆଶା...

ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪ ଆଶା : ୨୦୨୪-୨୫ ବଜେଟ୍ ଠାରୁ ଅନଲାଇନ୍ ଗେମିଂ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି କ’ଣ ଆଶା କରେ 

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ସ୍କିଲ୍ ଗେମିଂ ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ପଥରେ ଆସିଛି । ସଠିକ୍ ନିୟାମକ ସମର୍ଥନ ସହିତ, ଏହି କ୍ଷେତ୍ରଟି କେବଳ ଖେଳାଳୀ ଏବଂ ଖେଳ ବିକାଶକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ଇକୋସିଷ୍ଟମ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ନୁହେଁ ବରଂ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ମେଡ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଗେମ୍ସର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି ବୋଲି କୋ, ଏମପିଏଲ କହିଛନ୍ତି ନମ୍ରତା ସ୍ୱାମୀ। ଆଗାମୀ ଆର୍ଥିକ ବଜେଟରୁ ଶିଳ୍ପ ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଏବଂ ପ୍ରଗତିଶୀଳ ଟିକସ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଆଶା କରେ। ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଏହି ସ୍ଵଚ୍ଛତା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କାରଣ ଏହା କେବଳ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ପରିବେଶ ଯୋଗାଇବ ନାହିଁ ବରଂ ନିବେଶକଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସକୁ ପୁନଃଜୀବିତ କରିବ। ଏକ ପ୍ରଗତିଶୀଳ ଟିକସ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗକୁ ଆହୁରି ଉତ୍ସାହିତ କରିବ ଏବଂ ଆମର ପ୍ରତିଭାବାନ ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଖେଳ ବିକାଶକାରୀ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିପୋଷଣ କରିବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ, କୁଶଳୀ ପ୍ରତିଭାର ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଣ ନିଶ୍ଚିତ କରିବ। ଶିଳ୍ପର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଆଶାବାଦୀ ସହିତ ଆଗାମୀ ଆର୍ଥିକ ବଜେଟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି, କାରଣ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ ସରକାରଙ୍କ ସଠିକ୍ ନୀତି ଏବଂ ସମର୍ଥନ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ସ୍କିଲ୍ ଗେମିଂ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ଅଧିକ ଉଚ୍ଚତାକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବ, ଯାହା ଆମ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଭାରତକୁ ୫ ଡଲାରରେ ପରିଣତ କରିବ। ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking