16 ଟାଇପର ବ୍ରା, ଯାହାକୁ ସବୁ ମହିଳା ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆମେ ଜାଣୁ ଏହା ହୁଏତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପରି ମନେହୁଏ କାରଣ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ଘଟିଥିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଜିନିଷ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇସାରିଛି |  କିନ୍ତୁ ସତ୍ୟ ହେଉଛି ଆମ ଜୀବନରେ ବ୍ରା ଦରକାର, ସେମାନେ ଆମର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପରି, ଯାହା ଆମ ଶରୀରକୁ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦାନ କରେ |

ଆମେ କରୁଥିବା କିଛି ବଡ ଭୁଲ ହେଉଛି ଭୁଲ ଆକାର ବାଛିବା ଏବଂ ଏହା ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ବେଳେବେଳେ ଆମେ ଜାଣୁନାହୁଁ କେଉଁ ବ୍ରା କେଉଁ ପୋଷାକ ସହିତ ଯୋଡି ହେବ | ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ସମସ୍ତ ଭିନ୍ନ ଶୈଳୀ ର ଏକ ତାଲିକା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ତେବେ ତାହେଲେ ପଢନ୍ତୁ ଏହି ତାଲିକା

1) ବାଲକୋନେଟ୍ ବ୍ରା
ଏହି ଷ୍ଟାଇଲ ଆଂଶିକ ସ୍ତନକୁ ଆଚ୍ଛାଦନ କରେ କିନ୍ତୁ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଲିଫ୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରେ ଏବଂ କ୍ଳୀଭେଜ ବଢ଼ାଇଥାଏ | ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ବ୍ରା ବହୁତ କମ୍ କଭରେଜ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ ତେଣୁ ଏହା ଛୋଟରୁ ମଧ୍ୟମ ଆକାରର ସ୍ତନ ଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଉପଯୁକ୍ତ ଅଟେ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହି ବ୍ରା ନାରୀ ଏବଂ ସେକ୍ସି, ତେଣୁ କମ୍ ହାରରେ ଥିବା ଡ୍ରେସ୍ ତଳେ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ | କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ଷ୍ଟାଇଲ ଯାହା ନିୟମିତ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ |

2) ପ୍ଲଞ୍ଜ ବ୍ରା
ଏହି ବ୍ରା ବାସ୍ତବରେ ଗଭୀର, ନେକ ଲାଇନ୍ ଗୁଡ଼ିକୁ ପୋଷାକ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ | ଏଗୁଡ଼ିକ ପ୍ୟାଡିଂ ଏବଂ କିଛି ପରିମାଣର କଣ୍ଟୁରିଙ୍ଗ୍ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ | ଏଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାକୃତିକ ଦୃଶ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡକୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଫର୍ମାଲ ଟପ ଓ ଲୋ କଟ ନେକ ଲାଇନ ଡ୍ରେସ ସହ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ

3) ଅଣ୍ଡରୱାୟାର୍
ଏହି ବ୍ରା ର ଏକ ପତଳା, ଅର୍ଦ୍ଧଚକ୍ର ତାର ଅଛି ଯାହା ବ୍ରା ର କପଗୁଡିକରେ ସିଲେଇ ହୁଏ | ଏହି ବ୍ରା ଏକ କ୍ରସ୍ ସିଲୁଟ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ, ଲିଫ୍ଟ, ଆକୃତି ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଯଦିଓ ସମର୍ଥନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ପାଇବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରକାରର ବ୍ରା, ଭୁଲ୍ ବ୍ରା ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ୱାରା ଭୟଙ୍କର ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହି ବ୍ରାସ୍ ସବୁ ପ୍ରକାରର ବ୍ରା ଷ୍ଟାଇଲରେ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଅତିରିକ୍ତ ସମର୍ଥନକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ସବୁକିଛି ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ |

4) ନନ ୱାୟାର୍
ଏହି ବ୍ରା ରେ କପଗୁଡିକରେ ଧାତୁ ଅଣ୍ଡରୱାୟାର୍ ନାହିଁ, ଏହିପରି ସ୍ତନକୁ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଏହାର ଷ୍ଟ୍ରାପ୍ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ଏହି ବ୍ରା ଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରାୟତ  ଇଲାଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ ଭିତରକୁ ଯିବା ସହଜ ଅଟେ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହି ବ୍ରା କୁ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷରେ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ |  ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଉତ୍ସବରେ ପିନ୍ଧିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଗ୍ଲୋଭ୍ ପରି ବସିବା ପାଇଁ ପୋଷାକ ପାଇଁ ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଲିଫ୍ଟ ପାଇବେ ନାହିଁ |

5) ବ୍ରାଲେଟ୍
ଏହି ଷ୍ଟାଇଲ ପ୍ରାୟତ  ବିଶେଷ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ପିନ୍ଧାଯାଏ କାରଣ ସେଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରକୃତିର ଅଥବା ଏକ ପ୍ରକାର ଅନନ୍ୟ ଡିଜାଇନ୍ ସହିତ ସେଗୁଡିକ ବ୍ଲେଜର ଏବଂ ଟ୍ରାଉଜର ସହିତ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ସହଜରେ ବାହ୍ୟ ପୋଷାକ ଭାବରେ କାମ କରିପାରିବ | ଏହି ବ୍ରା କପ୍ କିମ୍ବା ତାର ବିନା ତେଣୁ ଏହା ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦାନ କରେ ନାହିଁ |

ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହା ଏକ ଗଭୀର ଉପର ତଳେ, ଗଭୀର ହାରରେ କିମ୍ବା ବ୍ଲେଜର ତଳେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ଭାବରେ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ | ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ସୃଜନଶୀଳ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ପ୍ରାୟ କୌଣସି ଜିନିଷ ସହିତ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ହୋଇପାରେ |

6) ଡେମି-କପ୍
ଡେମି-କପ୍ ଷ୍ଟାଇଲ ଏକ ବାଲକୋନେଟ୍ ବ୍ରା ସହିତ ସମାନ କିନ୍ତୁ ଏକ ଲିଲ୍ ଅଧିକ କଭରେଜ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏଥିରେ ଏକ ଟି-ସାର୍ଟ ବ୍ରା ର ଆରାମ ଅଛି ଏବଂ ସ୍ତନକୁ ପ୍ରାକୃତିକ ରୂପ ଦେଇଥାଏ | ଏହି ବ୍ରାସଗୁଡ଼ିକରେ ଏକ ହାଲୁକା ଲାଇନ୍ ଥାଏ ଯାହା ସ୍ତନର ପ୍ରାକୃତିକ ଆକୃତି ଅନୁସରଣ କରେ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଯେକୌଣସି ଫିଟ୍ ଟପ୍ / ଟି ସହିତ ଏହି ବ୍ରା ଗୁଡିକ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଭାବରେ ପିନ୍ଧାଯାଏ |

7) ଲଙ୍ଗ୍ ଲାଇନ୍
ଏକ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍ ବ୍ରା ଏକ କର୍ସେଟ୍ ପରି ଅଟେ କାରଣ ଏହା ଅତିରିକ୍ତ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟାରୁ ହିପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ | କେତେକ ଅଣ୍ଟାକୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହି ବ୍ରା ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଡିଜାଇନ୍ ହୋଇଛି, ବିଶେଷତ  ବରଯାତ୍ରୀ ପୋଷାକ ପାଇଁ |

8) ନନ -ପ୍ୟାଡ୍
ସୁନ୍ଦର ଆତ୍ମ-ବ୍ୟାଖ୍ୟାକାରୀ ଯେହେତୁ ନାମ ସୂଚାଏ ଯେ ଏହି ବ୍ରାସଗୁଡ଼ିକର କୌଣସି ପ୍ୟାଡିଂ ନାହିଁ | ଏହି ବ୍ରାଗୁଡ଼ିକ  ସ୍ତନ ଏବଂ ସ୍ତନର ପ୍ରାକୃତିକ ଆକୃତି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ପୋଷାକ ତଳେ କମ୍ ଭାରୀ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହି ବ୍ରା ଗୁଡିକ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏବଂ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ପିନ୍ଧାଯାଇପାରିବ, କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସଠିକ୍ ଫିଟ୍ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ |

9) ପୁସ ଅପ ବ୍ରା
ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତନକୁ ଲିଫ୍ଟ ଦେବା ପାଇଁ ଏକ ପୁସ୍-ଅପ୍ ବ୍ରା ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏହା ହେଉଛି ସାଧାରଣତ ବ୍ୟବହୃତ ବ୍ରା ଦୁନିଆ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତନକୁ ସେମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବଡ଼ ଦେଖାଯାଏ | ସେଗୁଡ଼ିକ ତାରଯୁକ୍ତ ଏବଂ ଅଣ-ତାରଯୁକ୍ତ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକରେ ଉପଲବ୍ଧ, ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଡେମି କଭରେଜ୍ |

ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଭାରୀ ସ୍ତନ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ପ୍ରାୟତ ସ୍ପଷ୍ଟ କାରଣରୁ ଏହି ବ୍ରା ରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଭଲ ସମର୍ଥନ ଖୋଜୁଥିବା ସମୟରେ ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କାରଣ  ସ୍ତନକୁ ତଳ ଅଂଶରୁ ଉପରକୁ ଠେଲିଦିଏ |

10) ଷ୍ଟିକ୍ ଅନ୍
ସ୍ତନ ଉପରେ ଲାଗି ରହିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଷ୍ଟ୍ରାପଲେସ୍ ଏବଂ ବ୍ୟାକଲେସ୍ ବ୍ରା |

ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଯେତେବେଳେ ତୁମର ଏକ ବ୍ୟାକଲେସ୍, ଷ୍ଟ୍ରାପଲେସ୍ ପ୍ରକାରର ପୋଷାକ ଅଛି, ତୁମେ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧି ପାରିବ | ଯଦିଓ, ବଡ଼ ସ୍ତନ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଏହା ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦାନ କରେ ନାହିଁ | ପ୍ରାୟତ  ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଉତ୍ସବ କିମ୍ବା ପାର୍ଟିରେ ପିନ୍ଧାଯାଏ |

11) କ୍ରୀଡା ବ୍ରା
ପ୍ରାୟତ ସ୍ତନ ଏବଂ ପିଠିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ତୀବ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଏହା ଏକ କଠିନ ଫିଟ୍ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ ଏବଂ ସ୍ତନ ବାଉନ୍ସ ପରିମାଣକୁ ହ୍ରାସ କରେ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ସମୟରେ ପିନ୍ଧିଥିଲେ, ରନ୍ ହେଉ, ଜିମ୍, ଯୋଗ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଇତ୍ୟାଦି

12) ଟି-ସାର୍ଟ ବ୍ରା
ଏକ ଟି-ସାର୍ଟ ବ୍ରା ସମସ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଆଇଟମ୍, କାରଣ ଏହାର ବିହୀନ କପ୍ ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ଫିଟ୍ ଟି ତଳେ ଏକ ସୁଗମ ଦେଖାଯାଏ | ଏହି ବ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଭାବରେ ଆରାମଦାୟକ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଅବଶ୍ୟ ଏକ ଟି-ସାର୍ଟ କିମ୍ବା ଯେ କୌଣସି ଫର୍ମ-ଫିଟ୍ ଟପ୍ ସହିତ

13) ଷ୍ଟ୍ରାପଲେସ୍
ଯେପରି ନାମ ସୂଚାଏ ଯେ ଏହି ବ୍ରା ର କୌଣସି ଷ୍ଟ୍ରାପ୍ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଏକ ନିୟମିତ ବ୍ରା ର ସମାନ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହି ବ୍ରାସଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରାୟତ  ଜଣଙ୍କର ସ୍ତନର ଓଜନକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଅଣ୍ଡରୱାଇର୍ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ସିଲିକନ୍ କିମ୍ବା ରବର ଲାଇନ୍ ସହିତ ଆସିଥାଏ ଯାହା ବ୍ରାକୁ ଖସିଯିବା କିମ୍ବା ଗଡ଼ିବାରେ ରୋକିଥାଏ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏକ ଷ୍ଟ୍ରାପଲେସ୍ ବ୍ରା ହେଉଛି ଅନ୍ୟ ଏକ ଆଲମାରୀ ନିଶ୍ଚୟ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ କାରଣ ଡ୍ରେସ୍ ଷ୍ଟାଇଲ ଟିକେ ଜଟିଳ ହେଲେ ସେହି ଡ୍ରେସି ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଏହା ଉପଯୁକ୍ତ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବ୍ରା ପିନ୍ଧିବା ଆବଶ୍ୟକ କରେ ଯାହା ପୋଷାକକୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରେ,

14) କନଭର୍ଟିବଲ୍ ବ୍ରା
ଯଦି ଆପଣ ଏକ ବହୁମୁଖୀ ବ୍ରା ସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ | ଏହି ବ୍ରା ର ଷ୍ଟ୍ରାପ୍ ଉଭୟ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଅଲଗା ହୋଇପାରେ ଏବଂ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟରେ ପୁନ-ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇପାରିବ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହି ବ୍ରା ବିଷୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଂଶ ଯାହା ତୁମର ପୋଷାକ କିମ୍ବା ମନୋବଳ ସହିତ ମେଳ ହେବା ପାଇଁ ଅନେକ ଷ୍ଟାଇଲ ପରି ଦେଖାଯିବାକୁ ରୂପାନ୍ତର କରିପାରିବ | ତୁମକୁ କେବଳ ଚାରିପାଖରେ ଷ୍ଟ୍ରାପ୍ ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ତୁମର ନିଜେ ଏକ ବହୁମୁଖୀ ବ୍ରା ଅଛି |

15) ମାଟରନିଟି ବ୍ରା
ଏକ ମାତୃତ୍ୱ ବ୍ରା ଏକ ନର୍ସିଂ ବ୍ରା ଠାରୁ ଭିନ୍ନ | ଏହି ବ୍ରା ଏକ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭଧାରଣ ସମୟରେ ସ୍ତନ ଆକାରର ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି | ତେଣୁ ଏହି ବ୍ରାସ୍ ଷ୍ଟ୍ରେଚି କପଡ଼ାରୁ ନିର୍ମିତ ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଷ୍ଟ୍ରାପ୍ ଏବଂ ବ୍ୟାକ୍ କ୍ଲାସ୍ସ ସହିତ ଆସେ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରଥମ ତ୍ର  ମାସିକରେ ପ୍ରବେଶ କର ଏବଂ କ୍ଷୀର ଉତ୍ପାଦନ ଆରମ୍ଭ କର ଏବଂ ଯେତେବେଳେ  ପ୍ରସବ କରୁଥିବା ସ୍ତନ୍ୟପାନ ପୋଷ୍ଟ ଜାରି ରଖିବ, ଏହି ବ୍ରା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଟେ |

16) ରେସରବ୍ୟାକ୍ ବ୍ରା
ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ରା ପଛରେ କାନ୍ଧର ବ୍ଲେଡ୍ ମଧ୍ୟରେ ଏକ X ଆକୃତି ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଏହା ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦାନ କରେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ସ୍ତନର ଓଜନ ବଣ୍ଟନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |
ଏହାକୁ କେବେ ପିନ୍ଧିବା:
ଏହି ବ୍ରା ବହୁତ ଭଲ, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ବନ୍ଧୁକ କିମ୍ବା ପୋଷାକ ହଲ୍ଟର କଟ୍ ସହିତ ପିନ୍ଧିବ, ଏହାର ଚତୁର ଷ୍ଟାଇଲ ହେତୁ ଏହା ନିୟମିତ ଷ୍ଟାଇଲ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ କାମ କରେ |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here