36.1 C
Bhubaneswar
Friday, May 20, 2022
Homeକରୋନାଦିଲ୍ଲୀରେ ଜାରି ରହିବ ସପ୍ତାହାନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜାରି ରହିବ ସପ୍ତାହାନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାଭାଇରସର ବଢୁଥିବା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ୱିକେଣ୍ଡ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ହଟାଯିବ ନାହିଁ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର (ଏଲଜି) ଅନିଲ ବ୍ୟାଜାଲ ସପ୍ତାହାନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ ଉଠାଇବା ପାଇଁ କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବରେ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନା ସ୍ଥିତିରେ ଅଧିକ ସୁଧାର ଆସିବା ପରେ ୱିକେଣ୍ଡ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ ହଟାଇବା ଏବଂ ବଜାରରୁ ଅଡ଼ ଏଭିନ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ତେବେ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀର ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର 50 ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଚଳାଇବାକୁ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଅନିଲ ବ୍ୟାଜାଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଇଥିଲେ ଯେ ୱିକେଣ୍ଡ୍ କର୍ଫ୍ୟୁକୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଉ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକୁ 50 ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତା ସହିତ ଚାଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ବଜାରରୁ ଅଡ଼ ଏଭିନ ମଧ୍ୟ ହଟାଯିବା ଉଚିତ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ମାମଲା ହ୍ରାସକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲେ ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ 12,306 ନୂତନ କରୋନା ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପଜେଟିଭିଟି ହାର 21.48% ରହିଛି । ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୂଆ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଏବଂ ପଜେଟିଭ ରେଟ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି | ତେବେ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ 43 ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି, ଯାହା ତୃତୀୟ ଲହରରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking