୨୦୨୦ ଆଇପିଏଲର ସମୀକ୍ଷକ କିଏ , ଜାଣନ୍ତୁ ..

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଶେଷରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦) ର ୧୩ ତମ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ସମୀକ୍ଷକଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ତେବେ ଏହି ତାଲିକାରୁ ସବୁଠାରୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି ପୂର୍ବତନ ଭାରତ କ୍ରିକେଟର-ସମୀକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ ମଞ୍ଜରେକର। ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ନଗଦ ସମୃଦ୍ଧ ଲିଗ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ ଆଇପିଏଲ୍ କମେଣ୍ଟ୍ରି ପ୍ୟାନେଲର ଏକ ଅଂଶ ଥିବା ୫୫ ବର୍ଷୀୟାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଥିଲା।

ମୁମ୍ବାଇ ମିରର୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ପାଇଁ କଟ୍ କରିଥିବା ଗ୍ଦରଙ୍ଖରଦ୍ଭ ଜଣ ସମୀକ୍ଷକ ହେଉଛନ୍ତି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର, ଏଲ୍ ସିଭାରାମକ୍ରିଷ୍ଣନ୍, ମୁରଲୀ କାର୍ତ୍ତିକ, ଦୀପ ଦାସଗୁପ୍ତ, ରୋହନ ଗାଭାସ୍କର, ହର୍ଷ ଭୋଗଲେ ଏବଂ ଅଞ୍ଜୁମ ଚୋପ୍ରା। ସମୀକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ତିନୋଟି ପ୍ୟାନେଲରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯିବ ଏବଂ ଦୁଇଟି ବାୟୋ-ସୁରକ୍ଷିତ ବବୁଲରେ ରଖାଯିବ, ଗୋଟିଏ ଦୁବାଇରେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଆବୁଧାବିରେ ଜ୍ଝ ସମୀକ୍ଷକମାନେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୦ ରେ ୟୁଏଇ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଦୀପ ଦାସଗୁପ୍ତ ଏବଂ ମୁରଲୀ କାର୍ତ୍ତିକ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆବୁଧାବି ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ କିନ୍ତୁ ୟୁଏଇ ସରକାର ୧୪ ରୁ ସାତ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ
ସମୟକୁ ଆରାମ ଦେଇଥଲେ, ଦୁହେଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାକି ଆଇପିଏଲ କମେଣ୍ଟାରୀ ଦଳ ସହିତ ଚାଲିଯିବେ। ସାତଜଣ ସମୀକ୍ଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦାସଗୁପ୍ତ ଏବଂ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ଆବୁଧାବି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ପ୍ୟାନେଲରେ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବାକି ଦୁବାଇ ଏବଂ ଶାରଜା ଖେଳ ପାଇଁ ପ୍ୟାନେଲରେ ରଖାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here