ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ପୁରୁଣା ୫୦୦ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି ୧୦,୦୦୦ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନଭେମ୍ବର ୮, ୨୦୧୬ ରେ ଘୋଷିତ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ୫୦୦ ଏବଂ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣକୁ ଶେଷ କରିଦେଇଛି | ଏକ ଆଇନଗତ ମୁଦ୍ରା ଭାବରେ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଗୁଡିକ ସେହି ସମୟ ପରେ ଅଦରକାରୀ ହୋଇଗଲା | ତଥାପି, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ ସହିତ ଏହା ଅନଲାଇନରେ ଭଲ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ଆଣିପାରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଚାରି ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ପରେ ନୋଟଗୁଡିକ ପ୍ରାଚୀନ ଏବଂ ବିରଳ ହୋଇଯାଇଛି । ୫୦୦ ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ବହନ କରୁଛି  ମୁଦ୍ରଣ ତ୍ରୁଟି | ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ଆରବିଆଇ ନୋଟଗୁଡ଼ିକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ମୁଦ୍ରଣ କରେ ଯାହା ନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ ନୋଟଗୁଡ଼ିକର ବିବରଣୀ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ରହିବ | ଯଦି ସେମାନେ ମୁଦ୍ରଣ ଏବଂ ରିଲିଜ୍ ସମୟରେ ଆରବିଆଇ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କିଛି ଭୁଲ୍ ବହନ କରନ୍ତି ତେବେ ନୋଟ୍ଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହୋଇଯାଏ |

ଆରବିଆଇ ଏକ ୫୦୦ ଟଙ୍କାର କିଛି ନୋଟ୍ ଛାପିବାବେଳେ ବଡ ଭୁଲ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ୫୦୦ ଟଙ୍କାର କିଛି ନୋଟରେ, ଆରବିଆଇ କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦୁଇଥର ମୁଦ୍ରଣ କଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆରବିଆଇ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଭୁଲ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଆଣିପାରେ | ୫,000, ଯଦି ତୁମର ୫00 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି, ଦୁଇଥର ମୁଦ୍ରିତ କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା ସହିତ | ପ୍ରିଣ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଭୁଲ୍ ବ୍ୟତୀତ, ଆରବିଆଇ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଭୁଲ ଆପଣଙ୍କୁ ୧0,000 ଟଙ୍କା ପାଇବ | ୫00 ଟଙ୍କାର କିଛି ନୋଟରେ, ଆରବିଆଇ  ଧାରରେ ଏକ ଅତିରିକ୍ତ କାଗଜ ଛାଡିଥିଲେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏପରି ଏକ ନୋଟ୍ ଅଛି, ଯାହାର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅତିରିକ୍ତ କାଗଜ ଅଛି, ତେବେ ଏହା ହୋଇପାରେ | ୧0,000 ଟଙ୍କାରେ ଅନଲାଇନରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ତ୍ରୁଟି ସହିତ ୫00 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଲାଭଜନକ ଚୁକ୍ତି ହୋଇପାରେ | ତୁମେ oldindiancoins.com ରେ ଏହି ନୋଟ୍ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ |

ଆପଣ ନିମ୍ନଲିଖିତ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡ଼ିକରେ ନୋଟ୍ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ….

  • oldindiancoins.com ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ |
  • ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଟ୍ୟାବ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜକୁ ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରନ୍ତୁ |
  • ଆପଣଙ୍କର ନୋଟର ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ | ପ୍ଲାଟଫର୍ମଟି ଆପଣଙ୍କୁ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଦେବ ନୋଟ୍ ବିକ୍ରୟ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାପନ |
  • ଆପଣ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖିବା ପରେ ନୋଟ୍ କିଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ନୋଟ୍ ବିକ୍ରୀ କରୁନ୍ତୁ । ସେହିଭଳି ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଛବି ଥିବା ଏକ ପୁରୁଣା ୫ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଘରେ ବସି ୩0,000 ଟଙ୍କା ଆଣିପାରେ |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here