ଏଲପିଜି ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏବେ ନିଜ ପସନ୍ଦ ରେ ବିତରକ ବାଛିପାରିବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଆଜି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ଏହା ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏକ ନୂତନ ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି,  ଯେଉଁଥିରେ ଏଲପିଜି ଗ୍ରାହକମାନେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଯେ କେଉଁ ବିତରକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ରିଫିଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀ (ଓଏମସି) ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଠିକଣାକୁ କ୍ୟାଟରିଂ କରୁଥିବା ବିତରକଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ସେମାନଙ୍କର “ବିତରଣକାରୀ ବିତରକ” ବାଛିବାରେ ଏହି ନୂତନ ସୁବିଧା ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ପାଇଲଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହି ସୁବିଧା ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, କୋଏମ୍ବାଟୁର, ଗୁରୁଗାଓଁ, ପୁଣେ, ଏବଂ ରାଞ୍ଚିରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।
ଡିଜିଟାଲ୍ LPG ପୋର୍ଟେବିଲିଟି: ଏହା କିପରି କାମ କରେ

ପଞ୍ଜୀକୃତ ଲଗଇନ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ / ଗ୍ରାହକ ପୋର୍ଟାଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ LPG ରିଫିଲ୍ ବୁକିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ବିତରଣ ତାଲିକା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ । ଗ୍ରାହକ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ତାଲିକାରୁ ଯେକୌଣସି ବିତରକଙ୍କୁ ଏକ LPG ରିଫିଲ୍ ବିତରଣ ପାଇଁ ଚୟନ କରିପାରିବେ । ସେବା କେବଳ ବର୍ଦ୍ଧିତ ପସନ୍ଦ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବ ନାହିଁ, ବରଂ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଶ୍ରେଣୀ ସେବାରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଯୋଗାଇବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ମୂଲ୍ୟାୟନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ବିତରକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବ ।

ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅଧୀନରେ ଥିବା ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ନିରବିହୀନ ଡିଜିଟାଲ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ସୁବିଧାକୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନବୀକରଣ କରୁଛନ୍ତି । COVID-19 କାରଣରୁ ଲଗାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଯୋଗାଯୋଗହୀନ କାରବାରର ଆବଶ୍ୟକତା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରି, OMC ଗୁଡିକ ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର LPG ରିଫିଲ୍ ବୁକ୍ ଏବଂ ଦେୟ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିମ୍ନଲିଖିତ ଡିଜିଟାଲ୍ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି:
ଉପରୋକ୍ତ ଡିଜିଟାଲ୍ ମୋଡ୍ ବ୍ୟତୀତ ଗ୍ରାହକମାନେ UMANG (ୟୁନିଫାଏଡ୍ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ଫର୍ ନ୍ୟୁ ଗଭର୍ନାନ୍ସ) ଆପ୍ କିମ୍ବା ଭରତ ବିଲ୍ ପେ ସିଷ୍ଟମ୍ ଆପ୍ ଏବଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କର LPG ରିଫିଲ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ । ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ରିଫିଲ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ଇ-କମର୍ସ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେୟ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ ।
LPG ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ LPG ସଂଯୋଗ ପୋର୍ଟେବିଲିଟି

ସମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ସେବା କରୁଥିବା ଅନ୍ୟ ବିତରକଙ୍କ ସହ LPG ସଂଯୋଗର ଅନ୍ଲାଇନ୍ ସ୍ଥାନାନ୍ତରର ସୁବିଧା LPG ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ OMC ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ତଥା ସେମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି

ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକୃତ ଲଗଇନ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ସେମାନଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ ସେବା କରୁଥିବା ବିତରକମାନଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ସେମାନଙ୍କର OMC ର ଏକ ବିତରକ ଚୟନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର LPG ସଂଯୋଗର ପୋର୍ଟିଂ ପାଇଁ ଚୟନ କରିପାରିବେ ।  ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଉତ୍ସ ବିତରକଙ୍କ ପାଖରେ ବିକଳ୍ପ ଅଛି । ଯଦି ଗ୍ରାହକ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତି, ସେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପୋର୍ଟେବିଲିଟି ଅନୁରୋଧ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିପାରିବେ ।  ଅନ୍ୟଥା, ସଂଯୋଗ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ବିତରକଙ୍କ ନିକଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୁଏ ।

ତେଣୁ, ଗ୍ରାହକ ବିତରକଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ ନକରି ସମାନ ବଜାରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସମାନ କମ୍ପାନୀର ଅନ୍ୟ ବିତରକଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ପୋର୍ଟେବିଲିଟି ଲାଭ କରିପାରିବେ ।  ଏହି ସୁବିଧା ବିନା ମୂଲ୍ୟରେ ଏବଂ ଏହି ସୁବିଧା ପାଇଁ ଦେୟ ଦେୟ କିମ୍ବା ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦେୟ ନାହିଁ ।  ମେ 2021 ରେ OMC ଦ୍ୱାରା 55759 ପୋର୍ଟେବିଲିଟି ଅନୁରୋଧ ସଫଳତାର ସହିତ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here