29.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, November 29, 2023
Homeଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ରାଜନୀତିଉତରାଖଣ୍ଡ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁ କଟିପାରେ

ଉତରାଖଣ୍ଡ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁ କଟିପାରେ

ଉତରାଖଣ୍ଡ: ଉତରାଖଣ୍ଡରେ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହେବା ସହିତ ରାଜନୈତିକ ଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଫେବୃଆରୀ 14 ରେ ରାଜ୍ୟର 70 ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଯାହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଜେପି ସମେତ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଟିକେଟ୍ ବଣ୍ଟନ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ମଦନ କୌଶିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ। କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ କରି ସେମାନେ ଭୟଭୀତ ଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ବିଜେପି ନେତା ମଦନ କୌଶିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି, ସମସ୍ତ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ରିପୋର୍ଟ ମଗାଯାଇଛି । ଜାନୁଆରୀ 11 ସୁଦ୍ଧା ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଆସିବ । ଯାହା ପରେ ପାର୍ଟିର ପାରାମିଟରକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ । ତାଲିକା ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଂସଦୀୟ ବୋର୍ଡକୁ ପଠାଯିବ । ଯେତେବେଳେ ସେଠାରୁ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ ଲାଗିଯିବ ଏହି ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରାଯିବ । ଏହା ସହିତ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟର 10-12 ବଡ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟିକେଟ କଟାଯାଇପରେ ।
ମଦନ କୌଶିକ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସରେ ଭୟ ଅଛି, ତାଙ୍କର 2017 ର ଭୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ । କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଥିବା ଭୟ ସେମାନଙ୍କୁ ହନ୍ତସନ୍ତ କରୁଛି । ଆଚାର ସଂହିତା ଉଲ୍ଲଂଘନ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ହରିଶ ରାୱତ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ ଦେଇ ସେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମ ସରକାର ଏକ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking