25.1 C
Bhubaneswar
Thursday, February 29, 2024
Homeଗୋଆ ରାଜନୀତିଗୋଆରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟକା; ମାଇକେଲ ଲୋବୋ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା

ଗୋଆରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟକା; ମାଇକେଲ ଲୋବୋ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା

ଗୋଆ: ଗୋଆରେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ମନ୍ତ୍ରୀ ମାଇକେଲ ଲୋବୋ ତାଙ୍କୁ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରମୋଦ ସାୱନ୍ତଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମ୍ମାନ କରିବେ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋର ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛି। ମୁଁ ମୋର ବିଧାୟକ ପଦରୁ ମଧ୍ୟ ଇସ୍ତଫା ଦେବି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଅନ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପିରେ ନିଜ ତଥା ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କ ଅବହେଳାକୁ ନେଇ ସେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ଦଳର ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆଗକୁ ନେବାକୁ କେହି ଦେଖୁ ନାହାଁନ୍ତି ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମାଇକେଲ ଲୋବୋଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇ ବିଜେପି ବିଧାୟକ କାର୍ଲୋସ ଆଲମେଡିଆ ଏବଂ ଏଲିନା ସାଲଡାନା ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗୋଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଫେବୃଆରୀ 14 ରେ ରାଜ୍ୟ ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନକୁ ଯିବ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ 10 ରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ଗୋଆରେ ମୋଟ 40 ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ଅଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଆରେ ବିଜେପି ସରକାର ଅଛି। ଏହାର ନିଜସ୍ୱ 25 ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ସ୍ୱାଧୀନ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking