27.1 C
Bhubaneswar
Thursday, February 29, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶପୁଣିଥରେ ମୋଦୀ ହେଲେ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା

ପୁଣିଥରେ ମୋଦୀ ହେଲେ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ଣ୍ଣିଂ କନସଲଟ୍ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ସଦ୍ୟତମ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଣି ଥରେ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତାର ମାନ୍ୟତା ପାଇଛନ୍ତି। ୭୬% ଅନୁମୋଦନ ରେଟିଂ ସହିତ ମୋଦୀ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି, ଯାହା ସେ ଅନେକ ମାସ ଧରି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। ତେବେ ମୋଦୀଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତଥା ଚୀନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ। ମଙ୍ଗଳବାର ଡିସେମ୍ବର ୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଏହି ତଥ୍ୟରେ ନଭେମ୍ବର ୨୯ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ନେତାଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ରେଟିଂଙ୍କୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଫଳାଫଳ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶର ବୟସ୍କ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା ସାତ ଦିନର ହାରାହାରି ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ପଛକୁ ୬୬% ଅନୁମୋଦନ ରେଟିଂ ସହ ମେକ୍ସିକୋର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଣ୍ଡ୍ରେସ୍ ମାନୁଏଲ୍ ଲୋପେଜ୍ ଓବ୍ରାଡୋର ରହିଛନ୍ତି। ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡର ଆଲେନ୍ ବର୍ସେଟ୍ ୫୮% ଅନୁମୋଦନ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ନେତା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଅନୁରୂପ ଅନୁମୋଦନ ରେଟିଂ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି:

  • ବ୍ରାଜିଲ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଲୁଇଜ୍ ଇନାସିଓ ଲୁଲା ଡି ସିଲଭା: ୪୯% ଅନୁମୋଦନ, ୪୪% ନାପସନ୍ଦ
  • ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆନ୍ଥୋନୀ ଆଲବାନିଜ୍: ୪୭% ଅନୁମୋଦନ, ୪୨% ନାପସନ୍ଦ
  • ଇଟାଲୀର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜର୍ଜିଆ ମେଲୋନୀ: ୪୧% ଅନୁମୋଦନ, ୫୨% ନାପସନ୍ଦ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ଅନ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଉଚ୍ଚ ଅନୁମୋଦନ ରେଟିଂ ତାଙ୍କ ଦୃଢ଼ ନେତୃତ୍ୱ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ମିଳୁଥିବା ସମର୍ଥନର ପ୍ରମାଣ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking