ଆଜିଠାରୁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରେ ଯିବ ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ଫେସବୁକ୍ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ୍ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ ଖୋଲା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବଜାରରେ ଏହାର ‘UPI ପେମେଣ୍ଟ ସେବା’ ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବ। ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଛି ଖୁସି ଖବର । ଆଜିଠୁ ଦେଶରେ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ୍ ଜରିଆରେ ପଠାଇ ହେବ ଟଙ୍କା । ଏ ନେଇ ଭାରତୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁମତି ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଫେସ୍ବୁକ୍ ଗ୍ରୁପ୍ର ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଭାରତର ଦଶଟି ଆଞ୍ଚଳିକ ଭାଷାରେ ହ୍ବାଟସଆପ ଆପ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ହ୍ବାଟସଆପ ଆପ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ପେମେଣ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଯଦି ନୁହେଁ, ତେବେ ଆପଣ ହ୍ବାଟସଆପ ଆପ୍ ଅପଡେଟ୍ କରି ପେମେଣ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ପାଇ ପାରିବେ । ହ୍ବାଟସଆପ ଆପ୍ ପେମେଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯାହାକି ୟୁପିଆଇକୁ ସମର୍ଥନ କରେ ।
ଲୋକମାନେ ନିରାପଦରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଟଙ୍କା ପଠାଇ ପାରିବେ କିମ୍ବା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ନଗଦ ବିନିମୟ ନକରି କିମ୍ବା ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ନ ଯାଇ ଦୂରରୁ ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ବାଣ୍ଟି ପାରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ୍ ରେ ଟଙ୍କା ପଠାଇବା ପାଇଁ ଭାରତରେ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବଂ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ରହିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଫେସବୁକ୍ ମାଲିକାନା ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପଠାଇବ, ଯାହା ପେମେଣ୍ଟ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା, ଯାହା ପ୍ରେରକ ଏବଂ ରିସିଭର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ UPI ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଆରମ୍ଭ କରିବ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here