38.1 C
Bhubaneswar
Monday, April 15, 2024
Homeଓଡିଶାଆରପାରିରେ ଅଭିନେତା ମାଥ୍ୟୁ ପେରୀ

ଆରପାରିରେ ଅଭିନେତା ମାଥ୍ୟୁ ପେରୀ

ଆମେରିକା-କାନାଡିଆନ ଅଭିନେତା ମାଥ୍ୟୁ ପେରୀଙ୍କ ୫୪ ବର୍ଷରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ଅଭିନେତା ଜଣକ ଲସ ଏଞ୍ଜେଲସ ଘରେ ମୃତ ମିଳିଛନ୍ତି । ମାଥ୍ୟୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହଟଟବରେ ବୁଡିବା ଯୋଗୁଁ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ଅନୁମାନ କରୁଛି । ଟିଭିର ସିଟକମ୍‌ ‘ଫ୍ରେଣ୍ଡସ ଲାଇକ ଅସ’ ପାଇଁ ବେଶ୍‌ ଜଣାଶୁଣା । ଏଥିରେ ଚେଡଲର ବିଙ୍ଗଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

ମାଥ୍ୟୁଙ୍କ ଜନ୍ମ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯, ୧୯୬୯ ମସିହାରେ ଓ୍ଵିଲିୟମ୍ସଟାଉନରେ ହୋଇଥିଲା । ମାଥ୍ୟୁ ଏକବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପା ମା’ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ମାଥ୍ୟୁ ଚାଲର୍ସ ଇନଚାର୍ଜରେ ଜଣେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବେ ଅଭିନୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ମାଥ୍ୟୁ ‘ବେଭର୍ଲି ହିଲ୍ସ 90210’ ଏବଂ ‘ଜିମି ରେର୍ଡନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ନାଇଟ୍’ ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ପରିଚୟ ଟିଭି ସାଇଟକମ୍ ‘ଫ୍ରେଣ୍ଡସ୍’ରୁ ପାଇଥିଲେ । ଏହି ସିରିଜ୍ ୨୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯୯୪ ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ସେ ଫୁଲ୍ସ ରଶ୍ ଇନ୍, ପ୍ରାୟ ହିରୋ, ଦି ହୋଲ୍ ନାଇନ୍ ୟାର୍ଡ, ୧୭ ଏଗେନ ଏବଂ ରନ୍ କ୍ଲାର୍କ ଷ୍ଟୋରୀ ଭଳି ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି ।

ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ମାଥ୍ୟୁ କହିଥିଲେ, ୧୪ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ନିଶା ସେବନ କରିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ରୋଗର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ନିଶା ସେବନରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking