25.1 C
Bhubaneswar
Saturday, March 2, 2024
Homeଏସିଆନ୍ ଗେମ୍‌-୨୦୨୩ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସ ୨୦୨୩: ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସରେ ଜଲୱା ଦେଖାଇବେ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍...

ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସ ୨୦୨୩: ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସରେ ଜଲୱା ଦେଖାଇବେ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚାଇନାର ହାଙ୍ଗଜୋରେ ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସ-୨୦୨୩ ଖେଳାଯିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଜଲୱା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଏଥିରେ ଟି -୨୦ ଫର୍ମାଟରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯିବ। ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଦଳକୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକ୍ଵାଡ ନେତୃତ୍ଵ ଦେବେ, ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ ହରମାନପ୍ରୀତ କୌର ମହିଳା ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ କ୍ରିକେଟ୍ କେବେ ଖେଳାଯିବ ଏବଂ ଆପଣ ଏହାକୁ କିପରି ଲାଇଭ୍ ଦେଖିପାରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

୨୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ୮ ଅକ୍ଟୋବର ମଧ୍ୟରେ ଇଭେଣ୍ଟରେ ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଖେଳାଯିବ। ମହିଳା ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ୧୯ ରୁ ୨୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଉଭୟ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରବେଶ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦଳଗୁଡିକ ସମୁଦାୟ ଚାରିଟି ଦଳରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତ, ପାକିସ୍ଥାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶର ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୪ ଦଳ ସିଧାସଳଖ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଗ୍ରୁପ୍ ଏରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ମୋଙ୍ଗୋଲିଆ, କାମ୍ବୋଡିଆ, ଜାପାନ ଏବଂ ନେପାଳ ଗ୍ରୁପ୍ ବି, ହଂକଂ, ସିଙ୍ଗାପୁର ଏବଂ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗ୍ରୁପ୍ ସି ଏବଂ ମାଲେସିଆ, ବହାରିନ ଏବଂ ମାଲଦ୍ୱୀପ ଗ୍ରୁପ୍ ଡିରେ ଅଛନ୍ତି।

ଭାରତରେ ଟିଭି ଏବଂ ମୋବାଇଲରେ କେଉଁଠାରେ ଲାଇଭ୍ ଦେଖିବେ?: ସୋନି ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ନେଟୱାର୍କ ଜରିଆରେ ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତରେ ଟିଭିରେ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ ହେବ। ସୋନି ଲାଇଭ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏଗୁଡିକ ମୋବାଇଲରେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ହେବ।

ମ୍ୟାଚ୍ କେଉଁଠାରେ ହେବ?: ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ଦଳର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜେଜିଆଙ୍ଗ ୟୁନିଭରସିଟି ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ପିଙ୍ଗଫେଙ୍ଗ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆରେ ଖେଳାଯିବ।

ଏସୀୟ ଗେମ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଦଳ: ରୁତୁରାଜ ଗାଇକ୍ଵାଡ (ଅଧିନାୟକ), ଯଶସ୍ୱୀ ଜୟସ୍ଵାଲ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ତିଲକ ବର୍ମା, ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ଜିତେଶ ଶର୍ମା (ୱିକେଟ୍ କିପର), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ରବି ବିଷ୍ନୋଇ, ଆବେଶ ଖାନ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମୁକେଶ କୁମାର, ଶିବମ୍ ଦୁବେ, , ଆକାଶ ଦୀପ।

ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି: ୟଶ ଠାକୁର, ସାଇ କିଶୋର, ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର, ଦୀପକ ହୁଡା, ସାଇ ସୁଦର୍ଶନ।

ଏସୀୟ ଖେଳ ପାଇଁ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଦଳ: ହରମାନପ୍ରୀତ କୌର (ଅଧିନାୟକ), ସ୍ମୃତି ମାନ୍ଧନା (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ଶେଫାଲୀ ବର୍ମା, ଜେମିମା ରୋଡ୍ରିଗୁସ୍, ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମା, ରିଚା ଘୋଷ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଅମାନଜତ କୌର, ଦେବିକା ବୈଦ୍ୟ, ଟିଟସ୍ ସାଧୁ, ରାଜେଶ୍ୱରୀ ଗାଇକ୍ଵାଡ, ମିନୁ ମଣି, କନିକା ଅହୁଜା (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଅନୁଷା ବରେଡି ଏବଂ ପୂଜା ବସ୍ତ୍ରାକର।

ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି: ହରଲିନ୍ ଦେଓଲ୍, କାଶ୍ଭି ଗୌତମ, ସ୍ନେହ ରାଣା, ସାଇକା ଇଶାକ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking