27.5 C
Bhubaneswar
Monday, July 22, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶସୁପର ମାର୍କେଟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ; ୩ ମୃତ , ୧୦ ଆହତ

ସୁପର ମାର୍କେଟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ; ୩ ମୃତ , ୧୦ ଆହତ

ୱାସିଂଟନ : ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆରକାନସ ଦୋକାନ ବଜାରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁଳି ଚଳାଇ ତିନି ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟେଇଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ୧୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ସହ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଏହି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଆରକାନାସ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମାଇକ ହାଗାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ।
ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ଲିଟିଲ୍ ରକ୍ ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୭୦ ମାଇଲ୍ (୧୧୨ କିଲୋମିଟର) ଦକ୍ଷିଣରେ ଥିବା ୩,୨୦୦ ଲୋକ ରହୁଥିବା ସହର ବିଶିଷ୍ଟ ଫୋର୍ଡାଇସର ମ୍ୟାଡ୍ ବଚର୍ ଗ୍ରୋସରୀରେ ଏହି ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା। “ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ, ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ କରିପାରୁ ଯେ ୧୧ ଜଣ ନିରୀହ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ତିନିଜଣ ମୃତ। ବନ୍ଧୁକ ବିନିମୟରେ ଦୁଇଜଣ ଆଇନଜୀବୀ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୁଳି କରି ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।” ସେ ଗୁଳି କଣ ପାଇଁ ଚଳାଇଥିଲେ କିମ୍ବା ପରିସ୍ଥିତି କଣ ରହିଥିଲା ସେଥିପ୍ରତି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠେଇ ନାହାନ୍ତି । ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ବଞ୍ଚିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ହାଗାର କହିଛନ୍ତି। ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅତ୍ୟଧିକ ଗୁରୁତର ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏକ୍ସରେ ରାଜ୍ୟପାଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ସମସ୍ତ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନକାରୀ ତଥା ଶୀଘ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଶୀଘ୍ର ତଥା ବୀରତ୍ୱର କାର‌୍ୟ୍ୟ ପାଇଁ ଏବଂ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଥିବା ପାଇଁ ମୁଁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି । ମୋର ପ୍ରାର୍ଥନା ଏହି ଭୟଙ୍କର ଘଟଣା ଦ୍ୱାରା ପୀଡିତ ଓ ପ୍ରଭାବିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଅଛି।”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking