36.1 C
Bhubaneswar
Saturday, April 13, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶରାମେଶ୍ୱରମ୍ କାଫେ ବିସ୍ଫୋରଣର ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ....

ରାମେଶ୍ୱରମ୍ କାଫେ ବିସ୍ଫୋରଣର ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ….

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ : ଶୁକ୍ରବାର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ରାମେଶ୍ୱରମ୍ କାଫେରେ ଘଟିଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣର ଦୃଶ୍ୟ ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହୋଇଛି । ରାମେଶ୍ୱରମ୍ କାଫେ ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ହ୍ୟାଙ୍ଗଆଉଟ୍ ଏବଂ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ସମୟରେ ସାଧାରଣତଃ ଅତ୍ୟଧିକ ଭିଡ଼ ହୋଇଥାଏ ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପୋଲିସ (ଡିଜିପି) ଆଲୋକ ମୋହନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଏହି ଘଟଣାରେ ସିଏମ୍ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ରିପୋର୍ଟ ପାଇବା ପରେ ଆମେ ଜବାବ ଦେବୁ । ଆହତମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି ।

ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟାଇଥାଇପାରେ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା । ତେବେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଏହି ସମ୍ଭାବନାକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଏକ ବ୍ୟାଗ ମିଳିଥିବା କହିଛନ୍ତି । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଘଟଣା ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଦିଗ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛି । ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଫୋରେନସିକ୍ ଟିମ୍ ବିସ୍ଫୋରଣର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଆଘାତ ଲାଗିଛି ସେମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଜଣ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ୭ଜଣ ଗ୍ରାହକ ଥିଲେ ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ ଦର୍ଶାଇ ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

ପିଟିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ, ଭୋଜନରେ ଏକ ବ୍ୟାଗ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି । ବିସ୍ଫୋରଣର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଏକ ବୋମା ନିଷ୍କାସନକାରୀ ଦଳ ଏବଂ ଫୋରେନସିକ୍ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅଛନ୍ତି । ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିବା କାଫେରେ ଏବଂ ଆଖପାଖରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହଜନକ ଗତିବିଧି ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ସ୍କାନ କରାଯାଉଛି । କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଡିଜିପି ଆଲୋକ ମୋହନ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୋଲିସ କମିଶନର ବି ଦିୟାନନ୍ଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ କର୍ଡନ ହୋଇଥିବା ପରିସରକୁ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ଡିଜିପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନ୍‌ଆଇଏ ଏବଂ ଆଇବି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

“ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୧.୦୮ ରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କାଫେରେ ଏଲ୍‌ପିଜି ଲିକେଜ ନିଆଁକୁ ନେଇ ଏକ କଲ ପାଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଆମର ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସେଠାରେ କୌଣସି ନିଆଁ ନଥିଲା । ଅନ୍ୟ ୬ଜଣଙ୍କ ସହ ବସିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ପଛରେ ଏକ ବ୍ୟାଗ ଥିଲା । ଭୋଜନରେ ଗ୍ରାହକ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ । ସେହି ବ୍ୟାଗରେ ଥିବା କିଛି ବସ୍ତୁ ଯୋଗୁଁ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥାଇପାରେ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ବୋଲି କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜ୍ୟ ଅଗ୍ନିଶମ ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଟି.ଏନ୍ ଶିବଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ।

ଏହା କାହାର ବ୍ୟାଗ ଥିଲା ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । କୌଣସି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଲିକ୍ ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ବାଦ୍ ଦେଇ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ମୋର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଟିମ୍ ସହିତ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲି । କିନ୍ତୁ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରରୁ କୌଣସିି ଲିକ୍ ହେବାର କୌଣସି ଚିହ୍ନ ନାହିଁ । ଆମେ ଏହାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଛୁ । ଭିତରେ ଆଉ ଏକ ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଅଛି । ଚା ’ଏବଂ କଫି ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ରୋଷେଇ ଘର ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥିରୁ କୌଣସି ଲିକ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ । ଆମର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନୁଯାୟୀ ସେହି ସ୍ଥାନରେ କୌଣସି ସିଲିଣ୍ଡରରୁ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ହେବାର ଚିହ୍ନ ନାହିଁ । ମୋଟ ୭ଜଣ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସମେତ ୯ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୁରୁତର ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଗ ପାଖରେ ବସିଥିବା ମହିଳା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking