33.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, February 28, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶବାହାଘର ଦିନ ରାତିରେ ହିଁ ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ କଳା କନା ବୁଲାଇଲେ ଦୁଇ ଯୁବତୀ

ବାହାଘର ଦିନ ରାତିରେ ହିଁ ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ କଳା କନା ବୁଲାଇଲେ ଦୁଇ ଯୁବତୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବିବାହ ସାତ ଜନ୍ମର ବନ୍ଧନ ହୋଇଥାଏ । ଅଗ୍ନିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି ସ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱାମୀର ହାତ ଧରିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ତ୍ରୀ ବିବାହ ରାତିରେ ହି ସ୍ୱାମୀର ସମସ୍ତ ବିଶ୍ୱାସକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଛି । ବିବାହ ରାତିରେ ହି ନିଜର ଅସଲ ମୁଖା ଦେଖାଇଥିଲା ସ୍ତ୍ରୀ । ରାତିରେ ସ୍ୱାମୀକୁ ନିଶା ଖିରି ଖୁଆଇ କଲା କିଛି ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆପଣମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହାରଦୋଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦୁଇଜଣ କନ୍ୟା ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଚଉଠି ରାତି ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଦୁଇ କନ୍ୟା ଏକ ବଡ଼ କାଣ୍ଡ କରିଥିଲେ । ବାହାଘର ପରେ କନ୍ୟା ଦୁଇଜଣ ସେମାନଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରେ ପହଞ୍ଚି କ୍ଷୀରିରେ ନିଶା ମିଶାଇ କରି ଶାଶୂଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଏହି ଦୁଇଜଣ କନ୍ୟା ନଗଦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ନେଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ । ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ଏକ ଦଲାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ବାହାଘର ପାଇଁ ଜଣେ ଦଲାଲ ମଧ୍ୟ ୮୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଯିଏ ଏହି ବାହାଘର ଠିକ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ମାମଲା ତାଡିଆୱାର ଗାଁ ଭଡାୟାଲର । ଏହି ଗାଁ ବାସିନ୍ଦା ଶିବକନ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଦୀପ ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଅବିବାହିତ ଥିଲେ । ପୁଅ ପ୍ରଦୀପ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗାଁରେ ରହୁଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ସୀତାପୁରର ରାଜକୁମାର ଓରଫ ରବିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ । ରବି ଉଭୟେ ପୁଅମାନଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ରବି ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ଫଟୋ ଶିବକନ୍ୟାଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଫଟୋ ଦେଖି ବାହାଘର ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ରବି ଦୁଇ କନ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଳଙ୍କାର ତିଆରି କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ତେଣୁ ସେମାନେ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ପାଇଁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଆଣିଲେ । ଏହାପରେ ରବି ୨୧ ନଭେମ୍ବରରେ ଦୁଇ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ଆଣି ଭଡାୟାଲ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା ।

ଗୋଟେ ରାତି ରହିବା ପରେ ୨୨ ନଭେମ୍ବର ଦିନ ଗାଁ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ବିବାହ ପୂଜା ସହିତ ଏବଂ କୁଲଦୀପଙ୍କ ଆରତୀ ସହିତ ହୋଇଥିଲା । ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏହି ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ ରୀତିନୀତି ସରିବା ପରେ ନବବିବାହିତ ଦମ୍ପତି ଘରକୁ ଗଲେ । ଏହାପରେ କନ୍ୟା ଦୁଇଜଣ ନିଜ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷୀରି ତିଆରି କରି ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି କ୍ଷୀରି ଖାଇବା ପରେ ସମସ୍ତ ପରିବାର ଲୋକେ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ପରଦିନ ଆଖି ଖୋଲିଲା ବେଳକୁ ଏହି ଦୁଇ କନ୍ୟା ଅଳଙ୍କାର, ଟଙ୍କା ଏବଂ ଘରର ଅନ୍ୟ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ସବୁବେଳେ ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଦୁଇ କନ୍ୟା ଏବଂ ଠକ ରବିକୁ ବହୁତ ଖୋଜିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମିଳିନଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଦୁଇଜଣ ବର ଏଭଳି ଠକାମୀକୁ ନେଇ ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ଶୁଣି ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏବେ ପୋଲିସ ଏହା ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମିଳିବା ମାତ୍ରେ ହି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking