22.1 C
Bhubaneswar
Sunday, January 23, 2022
Homeକରୋନାଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୫ହଜାର ୮୯୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୭୮୪ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୫ହଜାର ୮୯୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୭୮୪ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ମହାମାରୀର ବିପଦ ଏବେ ବି ଜାରି ରହିଛି। ପ୍ରତିଦିନ ହାରାହାରି ୪୫ ହଜାର ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ଆସୁଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୫,୮୯୨ ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ଆସି ୮୧୭ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୪,୨୯୧ ଲୋକ ମଧ୍ୟ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ଗତକାଲି ୭୮୪ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ନୂଆ ରୋଗରୁ କମ୍ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଜୁଲାଇ ୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ଦେଶରେ ୩୬ କୋଟି ୪୮ ଲକ୍ଷ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉଛି। ଶେଷ ଦିନରେ ୩୩ ଲକ୍ଷ ୮୧ ହଜାର ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରାୟ ୪୨ କୋଟି ୫୨ ଲକ୍ଷ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି।

ଗତ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୧୯ ଲକ୍ଷ କରୋନା ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ସକାରାତ୍ମକତା ହାର ୩ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍ ଅଟେ । ଦେଶରେ କରୋନାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୩୨ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ୯୭ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ । ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୨ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍ ଅଟେ । କରୋନା ସକ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ସଂକ୍ରମିତ ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଆମେରିକା ପରେ ବିଶ୍ୱରେ ବ୍ରାଜିଲରେ ଭାରତରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବାଧିକ।

ବୁଧବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୯,୫୫୮ ନୂତନ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଏବଂ ୧୪୭ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସଂକ୍ରମଣର ମୋଟ ମାମଲା ୬୧,୨୨,୮୯୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୨୩,୮୫୭ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୮,୮୧,୧୬୭ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧,୧୪,୬୨୫ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୧୪.୨ ପ୍ରତିଶତ । ବିଭାଗର ସୂଚନାନୁସାରେ, ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୬୨ ଟି ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଆଉ ନଅ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା, ଏହା ପରେ ମୋଟ ମାମଲା ୭,୨୬,୨୭୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୫,୫୭୩ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking