23.1 C
Bhubaneswar
Friday, February 23, 2024
Homeଓଡିଶାଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲ୍ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସପ୍ତମ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ

ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲ୍ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସପ୍ତମ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ସାଂସ୍କୃତିକ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇ ଅନୁଷ୍ଠାନର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ସ୍ମରଣକରି ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲ୍‌ର ସପ୍ତମ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । ଡିସେମ୍ବର ୨ ତାରିଖ ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲ୍ ପରିସର ଏକ ଜୀବନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସହିତ ଜୀବନ୍ତ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ‘କଳିଙ୍ଗ ଉତ୍ସବ’ ନାମରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଆଇପିଏସ୍‌, ପୋଲିସ କମିଶନର ଏସ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ କଟକ ଏହି ଉତ୍ସବନର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ତାଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତି କେବଳ କାର୍ଯ୍ରକ୍ରମର ପ୍ରାଧିକରଣର ଭାବନା ଯୋଡିନଥିଲା ବରଂ ଏକାଡେମିକ୍ସ ବାହାରେ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରତିପାଦନ କରିବାକୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ମଧ୍ୟ ଦଶଲାଇଥିଲା । ଶ୍ରୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ଆଦିତ୍ୟ ବିର୍ଲା ଗ୍ରୁପ୍ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଉପଦେଷ୍ଟା ଡକ୍ଟର ଏସ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସପାଲ ଏଲ୍ ଏନ୍ ଦାଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେହି ଦିନର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ଥିଲା ବିଜ୍ଞାନ କଳା ପ୍ରଦର୍ଶନୀ , ଯାହା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ବୈଜ୍ଞାନିକ ମନୋଭାବକୁ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ । ବୈଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଏବଂ ଅଭିନବ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ, ଲାଇଟ ସେନସର, ରବୋଟ, ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲା । ସାମାଜିକ ବିଜ୍ଞାନ ,କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବିଜ୍ଞାନ ,ଗଣିତ ଯାହା ଦଶଲକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିଆକର୍ଲଣ କରିଥିଲା । ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ମଣ୍ଡା ପିଠା, ଆରିଶା ପିଠା, ନଚନା ନପାଡ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପାରମ୍ପାରିକ ଓଡିଆ ଖାଦ୍ୟ ସୁସ୍ୱାଦରେ ମଣ୍ଡଳ ଭରିଯାଇଥିଲା ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking