36.1 C
Bhubaneswar
Saturday, April 13, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶଡ୍ରଗ୍ କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ 3 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଗିରଫ

ଡ୍ରଗ୍ କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ 3 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଗିରଫ

ବ୍ୟୁରୋ : ନିଶା ନିବାରଣ ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶାଖାର ମିଳିତ ଟିମ ଡ୍ରଗ୍ କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା 3 ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି | ଏନସିବି ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ ଜୟନେଶ୍ୱର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଫେଡେରାଲ ନିଶା ନିବାରଣ ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶାଖା ଡ୍ରଗ୍ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଧରିଛି | ଡ୍ରଗ୍ ତିଆରିରେ ବ୍ୟବହୃତ 50 କିଲୋଗ୍ରାମ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଜବତ ହେବା ସହିତ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡ୍ରଗ୍ କାରବାର ନେଟୱାର୍କକୁ ଟିମ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି | ଏହି ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥକୁ ‘ମିଶ୍ରିତ ଖାଦ୍ୟ ପାଉଡର’ ଏବଂ ଶୁଖିଲା ନଡ଼ିଆରେ ଲୁଚାଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପଠାଯାଉଥିଲା | ଚାରିମାସ ପୂର୍ବେ ଏହି ଦୁଇ ଦେଶର ଅଧିକାରୀମାନେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଶୁଖିଲା ନଡ଼ିଆ ପାଉଡରରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ‘ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ’ ଭାରତରୁ ସିଉଡୋଫେଡ୍ରାଇନ୍ ପଠାଯାଉଛି। ଆମେରିକାର ଡ୍ରଗ୍ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ଏହି ସାମଗ୍ରୀର ଉତ୍ସ ହେଉଛି ଦିଲ୍ଲୀ। ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଏନସିବିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ତିନିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମୁଦାୟ 45 ଟି ସିଉଡୋଫେଡ୍ରାଇନ୍ ପଠାଯାଇଥିଲା। ସେମାନେ 3500 କିଲୋଗ୍ରାମରୁ ଅଧିକ ସିଉଡୋଫେଡ୍ରାଇନ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ 2000 କୋଟି ଟଙ୍କା | ମିଥାମଫେଟାମାଇନ୍ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ସିଉଡୋଫେଡ୍ରାଇନ୍ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking