29.1 C
Bhubaneswar
Monday, June 24, 2024
Homeୟୁରୋ କପ୍‌-୨୦୨୪କେବେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ୟୁରୋ କପ୍‌ ୨୦୨୪ ?

କେବେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ୟୁରୋ କପ୍‌ ୨୦୨୪ ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୟୁଏଫ୍ ୟୁରୋ ୨୦୨୪ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଜର୍ମାନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଇଉରୋପୀୟ ବିଭାଗକୁ ପୂର୍ବପରି ଜାରି ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ, ୨୦୨୩–୨୦୨୪ ଘରୋଇ ସିଜିନ ଶେଷରେ ଏହି ଗ୍ରୀଷ୍ମ ସମୟରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।
ୟୁରୋ ୨୦୨୪: ପ୍ରତିଯୋଗିତା କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ
ୟୁରୋ ୨୦୨୪ ରେ, ଆୟୋଜକ ଜର୍ମାନୀ ସମେତ ୨୪ ଟି ଦେଶ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ, ଯେଉଁମାନେ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।
କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ୬ଟି ଗୋଷ୍ଠୀର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦୁଇ ଦଳ ୧୬ ରାଉଣ୍ଡକୁ ଉନ୍ନୀତ ହେବେ । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚାରିଟି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଦଳ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେବେ ଏବଂ ଫାଇନାଲ୍ ୧୬ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନକ୍ଆଉଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଜାରି ରହିବ; ୟୁରୋ ୨୦୨୪ ରେ ଏକ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ନାହିଁ।
ୟୁରୋ ୨୦୨୪ କେଉଁ ସମୟରେ ଆରମ୍ଭ ଏବଂ ଶେଷ ହେବ?
ଏହି ଫୁଟବଲ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୫୧ ଟି ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ, ପ୍ରଥମଟି ଜୁନ୍ ୧୪ ରେ ମ୍ୟୁନିଚର ଆଲିଆନ୍ଜ୍ ଆରେନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଷ୍ଟିଭ୍ କ୍ଲାର୍କଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଆୟୋଜକ ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଓପନିଂ ମୁକାବିଲା ଖେଳିବ।
ନକ୍ଆଉଟ୍ ରାଉଣ୍ଡ ଶନିବାର, ଜୁନ୍ ୨୯ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ବୁଧବାର, ଜୁନ୍ ୨୬ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ଯାହା ଏକ ମାସ ବିସ୍ତାର କରିବ ।
ଜୁନ୍ ୧୪: ଖେଳ ଆରମ୍ଭ
ଜୁନ୍ ୨୯: ୧୬ ରାଉଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ
ଜୁଲାଇ ୫: କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ଆରମ୍ଭ
ଜୁଲାଇ ୯: ସେମିଫାଇନାଲ ଆରମ୍ଭ
ଜୁଲାଇ ୧୪: ଫାଇନାଲ୍

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking