25.1 C
Bhubaneswar
Friday, March 1, 2024
Homeପଞ୍ଜାବ ରାଜନୀତିକଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଭଉଣୀ ମାଲଭିକା; ମୋଗାରୁ କରିପାରନ୍ତି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଭଉଣୀ ମାଲଭିକା; ମୋଗାରୁ କରିପାରନ୍ତି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା

ପଞ୍ଜାବ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଭଉଣୀ ମାଲଭିକା ସୁଦ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ସୋମବାର ଦିନ ପଞ୍ଜାବର ସିଏମ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚନ୍ନି ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନବଜାତ ସିଂ ସିଧୁ ମାଲଭିକା ସୁଦଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ମଧ୍ୟ ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ତେବେ ସୋନୁ ସୁଦ ସିଏମ ଚନ୍ନି ଏବଂ ନବଜୋତ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ଡାଏସକୁ ଯାଇ ନଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ମାସରେ ପଞ୍ଜାବରେ ନିର୍ବାଚନ 14 ଫେବୃଆରୀରେ ହେବ । ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ 10 ରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ । ପଞ୍ଜାବର ମୋଗାରୁ ମାଲଭିକା ସୁଦ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ମାଲଭିକା କ’ଣ କହିଥିଲେ?

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ମାଲଭିକା ସୁଦ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସିଏମ୍ ଚନ୍ନିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅତୀତରେ ଚନ୍ନି ସାହେବଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମଗ୍ର ପଞ୍ଜାବରେ ତାଙ୍କର କରତାଳି ପାଉଛି । ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ହେଉଛି ସର୍ବ ପୁରାତନ ଦଳ ।
ଆମ ସମସ୍ତେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଶୀର୍ଷକୁ ନେବାକୁ ପଡିବ ।
ଏହି ଅବସରରେ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି, “ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ନାମ କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଜଣାଶୁଣା । ଏପରି ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ମାଲଭିକା ଜଣେ ଶିକ୍ଷିତ ଝିଅ । ସେ ଜଣେ ଗେମ୍ ଚେଞ୍ଜର ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିବେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତ ମାସରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ନିକଟରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଭଉଣୀ ମାଲଭିକା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ତେବେ ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ପଞ୍ଜାବର ସିଏମ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚାନ୍ନିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପଞ୍ଜାବରେ ରାଜନୈତିକ ଆଲୋଡ଼ନ ଜୋର ଧରିଥିଲା ​​ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ରେ ସେ ଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଉଥିଲା ।

ମାଲଭିକା ସୁଦ କ’ଣ କରନ୍ତି?

38 ବର୍ଷିୟ ମାଲାଭିକା ସୋଡ୍ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ସାନ ଭଉଣୀ | ତାଙ୍କର ବଡ଼ ଭଉଣୀ ମୋନିକା ଶର୍ମା ଆମେରିକାରେ ରୁହନ୍ତି । କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପଢ଼ୁଥିବା ମାଲଭିକା ମୋଗାରେ ଏକ ଇଂରାଜୀ କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟର ଚଳାନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ସେ ମୋଗାରେ ଶିକ୍ଷା, ରୋଜଗାର ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

2016 ରେ ମାଲାଭିକାଙ୍କ ପିତା ଶକ୍ତି ସାଗର ସୁଦ ଏବଂ 2007 ରେ ମାତା ସରୋଜବାଲା ସୁଦଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଭାଇଭଉଣୀମାନେ ସୁଦ ଚାରିଟି ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ । ସୋନୁଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ମୋଗାରେ ବମ୍ବେ କ୍ଲଥ ହାଉସ୍ ନାମକ ଏକ କପଡା ଦୋକାନ ଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ, ମାତା ସରୋଜବାଲା ସୁଦ ମୋଗାର ଡିଏମ କଲେଜରେ ଇଂରାଜୀ ଶିକ୍ଷା ଦେଉଥିଲେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking