25.1 C
Bhubaneswar
Friday, February 23, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମଣିଶଙ୍କର ଆୟର

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମଣିଶଙ୍କର ଆୟର

ଲାହୋର: ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମଣିଶଙ୍କର ଆୟର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ତାଙ୍କୁ ଯେତିକି ଖୋଲା ହୃଦୟରେ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି, ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦେଶରେ ସେମିତି କରାଯାଇନାହିଁ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନୀମାନେ ବୋଧହୁଏ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷପ୍ରତି ଅତ୍ୟଧିକ ବନ୍ଧୁତ୍ବ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି। ଯଦି ଆମେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବୁ ତେବେ ସେମାନେ ଅଧିକ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଚରଣ କରିବେ ଏବଂ ଯଦି ଆମେ ଶତ୍ରୁତାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବୁ ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଆଚରଣ ଅଧିକ ଶତ୍ରୁତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଭାରତର ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଆୟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସଦ୍ଭାବନାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ୨୦୧୪ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସରକାର ଗଠନ ହେବା ପରଠାରୁ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସଦ୍ଭାବନା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏଭଳି ଶତ୍ରୁତାପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ମୋଦୀ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂପର୍କ ସୁଧୁରିବ ନାହିଁ । ୨୦୧୬ ଜାନୁଆରୀରେ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ଭାରତୀୟ ସାମରିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଉପରେ କ୍ରମାଗତ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଭାରତ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ନାହିଁ କାରଣ ଆଲୋଚନା ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦ ଏକାଠି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking