27.1 C
Bhubaneswar
Friday, August 12, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶଦ୍ରୈାପଦୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ମମତା

ଦ୍ରୈାପଦୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ମମତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଏନଡିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦ୍ରୈାପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥାନ୍ତେ ତେବେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥାନ୍ତେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କ୍ଷମତା ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରେ ଏନଡିଏର ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ହୋଇଥିବାରୁ ଜୁଲାଇ ୧୮ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବାର ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବାନାର୍ଜୀ ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ” ସହମତି ସହ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଶ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତମ ଅଟନ୍ତି। ଯଦି ମୁର୍ମୁଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ଆମର ପରାମର୍ଶ ଲୋଡିଥାନ୍ତା, ତେବେ ଆମେ ଅଧିକ ଆଗ୍ରହକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହାକୁ ବିଚାର କରିଥାନ୍ତୁ। କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ତ୍ରୁଣମୂଳ ସମେତ ଅଣ ବିଜେପି ଦଳ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଯଶୱନ୍ତ ସିହ୍ନାଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମିଳିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ମନୋନୀତ କରିଛନ୍ତି। ବିରୋଧୀ ଦଳର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଯିବେ ବୋଲି ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ, ‘ଆମେ ଜଣେ ମହିଳା ମୈଦାନ କୁ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ । ପ୍ରାୟ ୧୬-୧୭ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ, ମୁଁ ଏକାକୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ସମର୍ଥ ନୁହେଁ । ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ହେଉ। ମୋର ସମସ୍ତ ଜାତି, ଧର୍ମ ଏବଂ ଧର୍ମ ପ୍ରତି ସମାନ ସମ୍ମାନ ରହିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଦୁଃଖିତ ଯେ ଏଭଳି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଘଟୁଛି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ସମସ୍ତ ଦଳିତ, ସମସ୍ତ ଆଦିବାସୀ ଆମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking