26.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, August 10, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଅନାସ ମଲିକଙ୍କୁ ତାଲିବାନ କଲା ଅପହରଣ, ନିର୍ଯାତିତ ହୋଇଥିଲେ ସାମ୍ବାଦିକ

ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଅନାସ ମଲିକଙ୍କୁ ତାଲିବାନ କଲା ଅପହରଣ, ନିର୍ଯାତିତ ହୋଇଥିଲେ ସାମ୍ବାଦିକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ତାଲିବାନ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଅନାସ ମଲିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ କାବୁଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଲିବାନ ସରକାରଙ୍କ ଏକ ବର୍ଷ ପୂରଣ ହେବା ନେଇ କଭରେଜ୍ କରିବାକୁ ମଲିକ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଯାଇଥିଲେ। ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଅନାସ ମଲିକଙ୍କୁ ତାଲିବାନ ଅପହରଣ କରି ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ମନସୁର ଅହମ୍ମଦ ଖାନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ଏକ ଭାରତୀୟ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ମଲିକ୍ ତାଲିବାନକୁ ଯିବା ଏବଂ ନିକଟରେ ଆମେରିକାର ଡ୍ରୋନ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ରେ ଅଲ-କାଏଦାର ମୁଖ୍ୟ ଆୟମାନ ଅଲ-ଜାୱାହିରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଖବର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଯାଇଥିଲେ।

ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ମଲିକ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ମଲିକ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରୁ ତାଙ୍କର ନିଖୋଜ ହେବାର ଖବର ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲା।

ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ମଲିକଙ୍କ ନିଖୋଜ ଖବର ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ସହ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଲିକଙ୍କ ଫୋନ୍ ବାଜୁନାହିଁ। କାବୁଲରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଦୂତାବାସ ସହିତ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଉପଲବ୍ଧ ନଥିଲା। ତେବେ ପରେ ମଲିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବିଷୟରେ ପାକ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ପାକିସ୍ତାନର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଅହମ୍ମଦ ଖାନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମଲିକ ବର୍ତ୍ତମାନ କାବୁଲରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ଅନାସ ମଲିକଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ସମ୍ପର୍କରେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଛି। ସେ କାବୁଲରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି। ଦୂତାବାସ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking