27.5 C
Bhubaneswar
Monday, July 22, 2024
Homeଅଟୋ ଏକ୍ସପୋଏମଜି ମଧ୍ୟ ଏମଜି୪ ଜନ୍ମ-ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ହ୍ୟାଚବ୍ୟାକ୍, ଏମଜି୫ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ଏବଂ ଏମଜି୬ ସେଡାନ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ...

ଏମଜି ମଧ୍ୟ ଏମଜି୪ ଜନ୍ମ-ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ହ୍ୟାଚବ୍ୟାକ୍, ଏମଜି୫ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ଏବଂ ଏମଜି୬ ସେଡାନ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩ କମ୍ପାନୀ ଏମଜି ୬ ସେଡାନ୍ ଏବଂ ଏମଜି ୫ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ସହିତ ଏୟାର ସିଟି ଇଭି ପୂର୍ବାବଲୋକନ କରୁଥିବା ଏକ ନୂତନ ଧାରଣା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ । ଏହା ସହିତ, ଏମଜି ଆଗାମୀ ମୋଟର ସୋ’ରେ ହେକ୍ଟର ଏବଂ ହେକ୍ଟର ପ୍ଲସର ମିଡଲାଇଫ୍ ଫେସେଲିଫ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବ । ମୋଟର ଶୋ’ରେ ଏମଜି ର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମଡେଲ୍ ହେଉଛି ଦୁଇ ଦ୍ୱାରର ଏୟାର ଇଭି ଯାହା କମ୍ପାନୀ ଏକ ଧାରଣା ଗାଇସରେ ପୂର୍ବାବଲୋକନ କରିବ । ଏମଜି ମୂଳତଃ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋରେ ଉତ୍ପାଦନ-ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏୟାର ଇଭି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା । ୨୦୨୩ ର ପ୍ରଥମ ତ୍ରୈମାସିକରେ ଏମଜି ମୂଲ୍ୟ ଅନୁସରଣ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏହାର ଲମ୍ବ ମାତ୍ର ୨.୯ ମିଟର ହେବ, ଏହା ଇଭି ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମର ଅଧିକ ସୁଲଭ ମୂଲ୍ୟରେ ଏକ ବୈଷୟିକ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ, ସହରୀ ଯାତ୍ରୀ ଭାବରେ ସ୍ଥାନିତ ହେବ । ଏୟାର ଇଭିରେ ଗୋଟିଏ ଚାର୍ଜରେ ୨୦୦-୨୫୦ କିଲୋମିଟର ପରିସର ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଏମଜି ୬ ହେଉଛି ଏକ ସ୍କୋଡା ଅକ୍ଟାଭିଆ ଆକାରର ସେଡାନ୍ ଯାହା ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଏସୀୟ ଦେଶରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ । ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ ଏସଏଆଇସିର ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଅଣ୍ଡରପାଇନ୍ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏକମାତ୍ର ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ବିକଳ୍ପ ସହିତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି – ୧୬୯ଏଚପି, ୧.୫-ଲିଟର ଟର୍ବୋ-ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ୭-ସ୍ପିଡ୍ ଡିସିଟି ଗିଅରବକ୍ସ ସହିତ ମିଳିତ । ଏମଜି ୬ ସମାନ ବାହ୍ୟ ଏବଂ ଭିତରର ଡିଜାଇନ୍ ଭାଷା ବହନ କରେ ଯାହା ଭାରତରେ ପ୍ରି-ଫେସେଲିଫ୍ଟ ଜେଡ ଏସଭି ରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ସାଧାରଣ ଏମଜି ଫ୍ୟାଶନରେ, ଏମଜି ୬ ଏକ ସୁସଜ୍ଜିତ ସେଡାନ୍ ଏବଂ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଏକ ମୂଲ୍ୟ ବୋଲି ଜଣାଶୁଣା । ଏମଜି ୫ ହେଉଛି ଏକ କେରେନ୍ସ ଆକାରର ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ଯାହା ବ୍ରିଟେନ ଏବଂ ୟୁରୋପ ପରି ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଏହା ଏକ ୬୧କେଡବ୍ଲୁଏଚ ବ୍ୟାଟେରୀ ସହିତ ଆସିଥାଏ ଯାହାକି ୪୦୨ କିଲୋମିଟରର ଏକ ପରିସର ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ଏବଂ ୧୫୬ଏଚପି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ମୋଟର ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ । ୫ ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ଏହାର ବ୍ୟବହାରିକତା ଏବଂ ସହଜ ଚାଳନା ଆଚରଣ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । ଯଦିଓ ଇଭିଏସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏମଜି ୫ ରେ କିଛି ଫ୍ଲାସର ଅଭାବ ଅଛି, ଏହା ଏଡିଏଏସ ସମେତ ଟେକ୍ ଏବଂ ବୈଶ ଶିଷ୍ଟ୍ୟ ସହିତ ଲୋଡ୍ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହାର ଏକ ବଡ଼ ଆକାରର ବୁଟ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି ।

ଚାଇନା ଏବଂ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପରି ଏସୀୟ ବଜାରରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ମଡେଲ ପାଇଁ ଏମଜି ୫ ମୋନିକର୍ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ଶୁଦ୍ଧ- ଆଇସିଇ ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ ଏକ ମଧ୍ୟମ ଆକାରର ସେଡାନ୍ । ଅବଶ୍ୟ, ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବାକୁ ଥିବା ସମସ୍ତ ଅଲ-ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ହେବ । ହେକ୍ଟର ଏବଂ ହେକ୍ଟର ପ୍ଲସର ଫେସେଲିଫ୍ଟ ସଂସ୍କରଣଗୁଡିକ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଧାର‌୍ୟ୍ୟ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏମଜି ଆଗାମୀ ମୋଟର ସୋ’ରେ ଉଭୟ ଏସୟୁଭିର ମୂଲ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବ । କମ୍ପାନୀ ଏହାର କିଛି କ୍ଲାସିକ୍ ବ୍ରିଟିଶ୍ ଆଇକନ୍, ଏହାର ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ଇନ୍ଧନ ସେଲ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହିତ ଟେକ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking