ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଆମରଣ ଅନଶନ

ମାହାଙ୍ଗା: ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଅର୍ନ୍ତଗତ ଭଦ୍ରେଶ୍ୱର ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଝାଡେଶ୍ୱରପୁରଠାରେ ସ୍କର୍ପିଓ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ ନକରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜ୍ୟୋତିସମ୍ରାଟ ପ୍ରହରାଜଙ୍କ ମା’ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଆଗରେ ଆମରଣ ଅନଶନ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସାଲେପୁର ଏସଡିପିଓଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ସେମାନେ ଅନଶନରୁ ଓହରିଯାଇଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୮ ତାରିଖରେ ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ଗ୍ରାମର ଜ୍ୟୋତିସମ୍ରାଟ ପ୍ରହରାଜ ତାଙ୍କ ସ୍କର୍ପିଓରେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଘରଠାରୁ ମାତ୍ର ୧୦୦ ମିଟର ଦୂରରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହି ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାରୁ ସେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଥିଲା । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ମାହାଙ୍ଗା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରି ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବାରୁ ସେ ତୁରନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କେବଳ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ହାତବାନ୍ଧି ବସିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଜ୍ୟୋତିସମ୍ରାଟଙ୍କ ମା’ ଭାଗ୍ୟଲତା ପ୍ରହରାଜ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ସକାଳ ୧୦ଟାରେ ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଆମରଣ ଅନଶନ କରିଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ସାଲେପୁର ଏସ୍‌ଡିପିଓ ନିମାଇଁ ଚରଣ ସେଠୀ ମାହାଙ୍ଗା ଥାନାରେ ପହଞ୍ôଚ ଅନଶନକାରୀଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ସହ ୧୫ରୁ ୨୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ଜଡିତ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ସେମାନେ ଅନଶନରୁ ଉଠିଥିଲେ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସାଲେପୁର ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଶ୍ରୀ ସେଠୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି, ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଅପର ପକ୍ଷରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ୨୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗିରଫ କରାନଗଲେ ପୁଣି ଅନଶନ କରାଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ପ୍ରହରାଜାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।