31.1 C
Bhubaneswar
Saturday, April 20, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କଲେ ସରକାର

ପୋଲିସ କନଷ୍ଟେବଳ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କଲେ ସରକାର

ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଶନିବାର ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ଫେବୃଆରୀ ୧୭ ଏବଂ ୧୮ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷାକୁ ବାତିଲ କରି ୬ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପୁନର୍ବାର ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ‘ଏକ୍ସ’ରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକଥା କହିଛନ୍ତି ।

ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି, ପରୀକ୍ଷାର ପବିତ୍ରତା ସହିତ କୌଣସି ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ଯେଉଁମାନେ ଯୁବକମାନଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଖେଳନ୍ତି ସେମାନେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରକ୍ଷା ପାଇବେ ନାହିଁ । ଏଭଳି ଅନିୟମିତ ଉପାଦାନ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ନିଶ୍ଚିତ । ଏହି ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ପରୀକ୍ଷାର ଗୋପନୀୟତା ଭଙ୍ଗ କରିଛନ୍ତି ସେମାନେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସର ରାଡାରରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ପୋଲିସ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଶୁକ୍ରବାର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଜନସେବା ଆୟୋଗର ପ୍ରବେଶ ପଥରୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜାରି ରହିଛି । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ନିଯୁକ୍ତି ମାମଲାରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ବୋର୍ଡ ଏକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କମିଟି ଗଠନ କରିଛି । ଏଡିଜି ର଼୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ କମିଟିର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୧୫୦୦ ଅଭିଯୋଗ ଇ-ମେଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଯୁକ୍ତି ବୋର୍ଡକୁ ପଠାଯାଇଛି । ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କମିଟି ଏହି ଅଭିଯୋଗଗୁଡ଼ିକର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking