28.1 C
Bhubaneswar
Sunday, July 14, 2024
Homeପ୍ରମୁଖ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥୀ୨୦୨୩ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ବିଜେପିର ନଜର; ବିଜୟ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡୁଛି ଦଳ

୨୦୨୩ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ବିଜେପିର ନଜର; ବିଜୟ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡୁଛି ଦଳ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅନେକ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିବାରୁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସମସ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ପଦବୀରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । “ଆଗାମୀ ଦିନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଜେପି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯିବ ଏବଂ ବଦଳି ପାଇଁ ଦାବି ନହେବା ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରାଜ୍ୟର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତିଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବ ନାହିଁ।

ଏହା ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଯେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ବାକି ନାହିଁ ଏବଂ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟ କିଛି ମାସ ବାକି ଅଛି। ନିର୍ବାଚନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ବର୍ଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ତ୍ରିପୁରା, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମିଜୋରାମ, ରାଜସ୍ଥାନ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ଛତିଶଗଡରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ନଅଟି ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରୁ ୬ଟିରେ ବିଜେପି ସରକାର ଏବଂ ଏହାର ସହଯୋଗୀମାନେ କ୍ଷମତାରେ ଅଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ଛତିଶଗଡରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଥିବାବେଳେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ସମିତି (ପୂର୍ବରୁ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି) ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ।

ଦଳର ସଭାପତି ଭାବରେ ନଡ୍ଡାଙ୍କ ତିନି ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ହେବ। ତେବେ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉଛି। ଏହି ସମୟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକକୁ କାବୁ କରିବା ପରେ ଜାଫର ଅନ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଡେଣା ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ବିଜେପି ନୂତନ କର୍ମୀଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିରରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବି.ଏଲ୍ ସାଣ୍ଟୋଶ, ସୁନୀଲ ବଂଶାଲ, ତରୁଣ ଚୁଗ ଏବଂ ବିନୋଦ ତାୱଡେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ତାଲିମ ଶିବିରରେ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷରେ ଦକ୍ଷିଣରେ ଦଳକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking