31.1 C
Bhubaneswar
Saturday, April 20, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ ବିଜେପି

ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ ବିଜେପି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ-୨୦୨୪କୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ। ୧୦୦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ତାଲିକାରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ସେହି ଆସନଗୁଡ଼ିକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ, ଯେଉଁଥିରେ ୨୦୧୪ ଏବଂ ୨୦୧୯ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଭାଜପା ହାରି ଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ୧୪ଟି ଲୋକ ସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଗତ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଅନେକ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ କମ୍‌ ଭୋଟରେ ହାରି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ଏହି ଆସନଗଡ଼ିକକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଏହି ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରି ବିଜେପି ସେମାନଙ୍କୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ପର୍ୟ୍ୟାପ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ହେଉଛି ବିଜେପି ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାମିଲନାଡୁ, କେରଳ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, କର୍ନାଟକ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ପଞ୍ଜାବ, ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର, ଓଡିଶା ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହଜିଯାଇଥିବା ଆସନ। ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ବହୁ ଲୋକ ସଭା ଆସନ ହରାଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଅନେକ ଆସନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ବିଜୟ ଏବଂ ପରାଜୟ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking