29.1 C
Bhubaneswar
Monday, June 24, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶଫ୍ଲାଟରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆଇଆରଏସ ଅଧିକାରୀ ଗିରଫ

ଫ୍ଲାଟରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆଇଆରଏସ ଅଧିକାରୀ ଗିରଫ

ନୋଏଡା : ଭାରତୀୟ ରାଜସ୍ୱ ସେବା (ଆଇଆରଏସ) ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସନ୍ଦେହ କରି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସୌରଭ ମୀନାଙ୍କ ଅପକଲ୍ ନୋଏଡା ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା ।
ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସୋସାଇଟି ଟାୱାର୍ ୮ କୁ ପୋଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦୌଡ଼ିଥିବାର ଦେଖି ନୋଏଡାର ସେକ୍ଟର ୧୦୦ ରେ ଥିବା ପୋସ୍ ଲୋଟସ୍ ବଲ୍ଲଭ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସର ବାସିନ୍ଦାମାନେ ଆଶ୍ଚର‌୍ୟ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସୌରଭଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନେ ଭରତ ହେଭି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ୍ସ ଲିମିଟେଡ୍ (ଵିଏଚଆଇଏଲ) ର ମାନବ ସମ୍ବଳ ଅଧିକାରୀ ଶିଳ୍ପା ଗୌତମଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଗୋଟିଏ କୋଠରୀରେ କପଡ଼ାରେ ତିଆରି ଦଉଡିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଶ୍ରୀମତୀ ଗୌତମଙ୍କ ପରିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶିଳ୍ପା ଏବଂ ସୌରଭ ଗତ ତିନିବର୍ଷ ଧରି ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ଏକ ଡେଟିଂ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ବଢିବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ପିତା ଓପି ଗୌତମ ସୌରଭଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା ଏବଂ ଶାରୀରିକ ନିର‌୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇଆରଏସ ଅଧିକାରୀ ଶିଳ୍ପାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପାଳନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ବାରମ୍ବାର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ତଥା ଶାରୀରିକ ନିର‌୍ୟାତନା ଦିଆଯାଉଥିଲା । ସୌରଭ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦିଓ ସେ ଏକ ଡେଟିଂ ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଶିଳ୍ପାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ, ଏହା ତିନି ମାସ ପୂର୍ବେ ଥିଲା ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ପରିବାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସେକ୍ଟର -୩୯ ପୋଲିସକୁ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଓପି ଗୌତମ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ନେଇ ସୌରଭଙ୍କ ନାଆରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୌରଭ ଶିଳ୍ପାଙ୍କୁ ବିବାହର ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପ୍ରତାରଣା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ସୌରଭଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ନୋଏଡା ଅତିରିକ୍ତ ଡେପୁଟି କମିଶନର (ଡିସିପି) ମନୀଷ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ସୌରଭଙ୍କୁ ଏକ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାମଲାର ସମସ୍ତ ଦିଗକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି। ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। ଇତି ମଧ୍ୟରେ, ସେମାନେ ଉଭୟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟାଇଥିବା ଘଟଣାର କ୍ରମକୁ ଏକାଠି କରିବା ପାଇଁ ସମାଜରୁ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରୁଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking