27.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 20, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶଆମେରିକାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା ଟର୍ଣ୍ଣାଡୋ : ୧୯ ମୃତ

ଆମେରିକାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା ଟର୍ଣ୍ଣାଡୋ : ୧୯ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆମେରିକାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା ଟର୍ଣ୍ଣାଡୋ। ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଦୁର୍ବିପାକରେ ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ୍ ୧୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଓ ଶହ ଶହ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଡାଲାସର ଉତ୍ତରରୁ ଆରକାନାସର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ କୋଣ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଅଞ୍ଚଳରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି ଘଟାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ-ପଶ୍ଚିମର ଅନ୍ୟ ଅଂଶକୁ ଅଧିକ ହିଂସାତ୍ମକ ପାଗ ଆଣିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା। ସୋମବାର ଦିନ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଲାବାମା ଠାରୁ ନ୍ୟୁୟର୍କ ସହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶର ଏକ ବ୍ୟାପକ ଅଂଶକୁ ନେଇ ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ସବୁଠୁ ବଡ ବିପଦ ଆସିବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଟର୍ଣ୍ଣାଡୋ ଟେକ୍ସାସ୍, ଆରକାନାସ୍, ଓକାଲୋହୋମା, ମିସୌରୀ ଏବଂ ଇଲିନୋଇସ୍ ଭଳି ୬ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଏହି ସମୟର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଘରର ଛାତ ଉଡାଇ ନେଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ରବିବାର ଆମେରିକାର ମଧ୍ୟ ମିସିସିପି, ଓହିୟୋ ଓ ଟେନେସୀ ନଦୀ ନିକଟରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ କୁଆପଥର ସହ ପବନ ବହିଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ ଓକାଲୋହୋମା ସୀମା ନିକଟ ଟେକ୍ସାସର କୁକ୍ କାଉଣ୍ଟିରେ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ଜଣ ଶିଶୁ ଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ବୟସ ଦୁଇ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଆସୋସିଏଟେଡ୍ ପ୍ରେସ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଗୋଟିଏ ଘରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking