25.1 C
Bhubaneswar
Friday, February 23, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶରାଜସ୍ଥାନ ପରାଜୟକୁ ନେଇ ଗେହଲୋଟ ଓ ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟି !

ରାଜସ୍ଥାନ ପରାଜୟକୁ ନେଇ ଗେହଲୋଟ ଓ ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟି !

ଜୟପୁର: ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​ କଂଗ୍ରେସ ପରାଜିତ ହେବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଶିବିରରେ ବିବାଦ ଦେଖାଯାଉଛି। ନିରନ୍ତର ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସତ୍ତ୍ୱେ କଂଗ୍ରେସ ରୀତିନୀତି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ। ଚିରଞ୍ଜୀବୀ ଯୋଜନା ଏବଂ ଶସ୍ତା ସିଲିଣ୍ଡର ଭଳି ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ଭୋଟରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳର ପରାଜୟ ପରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କଳହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କ ୨୩ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ୬ ଜଣ ନିଜ ଆସନ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିଥିବା ବେଳେ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଧ୍ୟ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଟିକେଟ୍ ବଣ୍ଟନ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ନିଜର ଆପତ୍ତି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଛତିଶଗଡରେ ଭୋଟ୍ ପ୍ରତିଶତରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖାଇ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଏହି ପାର୍ଥକ୍ୟ ମାତ୍ର ୨ ପ୍ରତିଶତ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭୋଟ୍ ପ୍ରତିଶତ ଯୁକ୍ତିରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି । ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପାଇଁ ରଣନୀତିର ଅଭାବ ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ଅଭାବ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ।

କଂଗ୍ରେସ ବୈଠକରେ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବିଜେପିର ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ରଣନୀତି ସଫଳ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ଭଲ ଥିଲା ଏବଂ ଲୋକମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ଏଥିରୁ ଉପକୃତ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏଥିରେ ସହମତ ହୋଇନଥିଲେ ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ଭଲ କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକ କେବଳ ପ୍ରଚାର କରାଯାଇଥିଲା ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଏହି ବୈଠକରେ ରାଜସ୍ଥାନ ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିତର୍କର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କାଟିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ନଥିଲେ ଏବଂ ଗେହଲୋଟ୍ ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଟିକେଟ୍ ପାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking