27.1 C
Bhubaneswar
Friday, August 12, 2022
Homeଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ରାଜନୀତିଏହି ଆଧାରରେ ହେବ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ

ଏହି ଆଧାରରେ ହେବ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ :ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହେବା ସହିତ ରାଜନୈତିକ ଉତ୍ସାହ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି । କଂଗ୍ରେସ, ବିଜେପି ସମେତ ସମସ୍ତ ଦଳ ନିଜ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନକୁ ନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକଟ କରୁଛନ୍ତି । ବିଜେତା ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛି । ଏହି ସମୟରେ ସିଏମ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଧାମି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହେଉଛି। ଏହା ସହିତ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଚଳିତ ଥର କେଉଁ ଆଧାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ ।

ଫେବୃଆରୀ 14 ରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଜୋରଦାର କରିଛି । ତାଙ୍କ ପାର୍ଟିରେ ଟିକେଟ୍ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଛି ବୋଲି ସିଏମ୍ ଧାମି କହିଛନ୍ତି । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଟିର ଏକ ବୈଠକ ହେବ ଏବଂ ଏହା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଂସଦୀୟ ବୋର୍ଡ ସେମାନଙ୍କର ଯୋଗ୍ୟତା, କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରିବ ।

ଅନେକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟିକେଟ କଟାଯାଇପାରେ

ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ମଦନ କୌଶିକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଦଳ ଦୁଇ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବ। ଏହା ସହିତ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ଅନେକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କଟାଯାଇପାରେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking