31.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, February 28, 2024
Homeଦୀପାବଳି/କାଳିପୂଜାକାଫେ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଇଞ୍ଜିନ ପରି , ଏ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ଅଦ୍ଭୁତ ଅଟ୍ଟାଳିକା

କାଫେ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଇଞ୍ଜିନ ପରି , ଏ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ଅଦ୍ଭୁତ ଅଟ୍ଟାଳିକା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ସେହି ସ୍ଥାନରକୁ ନ ଯାଇ ଦୁନିଆର ଯେ କୈାଣସି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସ୍ଥାନର ଜିନିଷ ଦେଖିପାରିବେ । ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ସହିତ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଏଥିରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ । ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୋଧହୁଏ ଆଉ କିଛି ଦରକାର ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ସହିତ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ଦେଖାଇବା ଏକ ଧାରା ହୋଇଗଲାଣି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନକୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅପଡେଟ୍ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱର କିଛି ଅଦ୍ଭୁତ ଅଟ୍ଟାଳିକା ବିଷୟରେ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ । ଏହି କୋଠାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ତୃଣଭୋଜୀ ପରି ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ କେତେକ ଗଛ ଉପରେ ନିର୍ମିତ । ସେହିଭଳି, ଆପଣ ଟ୍ରେନ୍ ଇଞ୍ଜିନର ଆକୃତି ପରି ବିଲ୍ଡିଂକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ ।
ଦୁନିଆର ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଚମତ୍କାର ସ୍ଥାନରୁ ସିଧାସଳଖ ଫେସବୁକ୍ ଲାଇଭ୍ କରିବାର ସମୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଲଟି ଯାଇଛି । ତାହା ହେଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ, ଯେ କୈାଣସି ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ଏଠାରୁ ସେଠାକୁ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି । ଏହି କୋଠା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ଇଟାଲୀର ତୁରିନ୍ ସିଟିରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ସହରୀ ଗଛ ଘର, ଯାହା ସ୍ଥପତି ଲୁକିଆନୋ ପିଆଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ବିଲଡିଂରେ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଟି ବଡ ଗଛ ଅଛି ।
ଜାପାନର ଏହି ବିଲଡିଂ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ପରି ଦେଖାଯିବ । ଏସଏଲ କ୍ୟୁରୋକୁକାନ ନାମକ ଏହି କୋଠାଟି ଜାପାନର ଟୋମୋବରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ରେଳ ସଂଗ୍ରହାଳୟ । ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପର‌୍ୟ୍ୟଟକ ଆସନ୍ତି । ଏହି ଛବିରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ କିପରି ପାଗଳ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ।
ଏକ ବିରାଟ ଏବଂ ବିଶାଳ ଗର୍ତ୍ତରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ଅତି ସୁନ୍ଦର କୋଠାକୁ ଏଠାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଲେସ୍ ଏସ୍ପେସ୍ ଡି’ଆବ୍ରାକ୍ସ୍ ନାମରେ ଡାକନ୍ତି । ଏହି ବିଲଡିଂ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଅଛି, ଯାହାକି ୧୯୮୨ ମସିହାରେ ସ୍ଥାପତି ରିକାର୍ଡୋ ବଫିଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଥିଲା ।
ଏହି କୋଠାଟି ଏକ ବିରାଟ ଘାସ ପରି ଦେଖାଯିବ । ଏହି ତୃଣମୂଳ ସଦୃଶ କୋଠା ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ଅଛି । ପଡୋଶୀ ଦେଶରେ ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନରେ ନିର୍ମିତ ଏହି କୋଠାଟି ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଏକ କାଫେର ଚିତ୍ର, ଯାହା ପୁରୁଣା ଟ୍ରେନ୍ ବଗିରୁ ତିଆରି ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହାର ଆକୃତି ପଙ୍ଗପାଳ ପରି ରଖାଯାଇଛି।
ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଅନ୍ୟତମ ସୁନ୍ଦର ସହର ଏବଂ ରାଜଧାନୀ ଆମଷ୍ଟରଡାମ୍ରେ ନିର୍ମିତ ଏହି କୋଠାକୁ ଦେଖନ୍ତୁ । ଏକ କୁଟିଳ ଡିଜାଇନ୍ ସହିତ ଏହି ଭବନକୁ ଭ୍ୟାଲି ବିଲଡିଂ କୁହାଯାଏ । ଏଠାରେ ଏକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ସହିତ କିଛି ଅଫିସ୍ ଏବଂ ଦୋକାନ ମଧ୍ୟ ଅଛି ।
ନରୱେରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ବିଲଡିଂ ପାନ୍ ଟ୍ରି-ଟପ୍ କ୍ୟାବିନ୍ ବହୁତ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ । ଏହାର ,ସୈାନ୍ଦର‌୍ୟ୍ୟ ଦେଖି ଆପଣ ଏଠାରେ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚାହିଁବେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking