38.1 C
Bhubaneswar
Monday, April 15, 2024
Homeତ୍ରିପୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମେଘାଳୟ-ତ୍ରିପୁରା ଏବଂ ନାଗାଲାଣ୍ଡ ଫଳାଫଳ: କିନ୍ତୁ ସର୍ଭେରେ ପିଏମ୍ ମୋଦି ଆଗରେ

ମେଘାଳୟ-ତ୍ରିପୁରା ଏବଂ ନାଗାଲାଣ୍ଡ ଫଳାଫଳ: କିନ୍ତୁ ସର୍ଭେରେ ପିଏମ୍ ମୋଦି ଆଗରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଅର୍ଥାତ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨ ତ୍ରିପୁରା ରେ ତ୍ରିପୁରା, ମେଘାଳୟ ଏବଂ ନାଗାଲାଣ୍ଡର ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଗଣନା ଚାଲିଛି। ଏହି ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟର ଫଳାଫଳ ବିଜେପି ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଭୋଟ ଗଣତି ମଧ୍ୟରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ଏକ ଆଶ୍ଚଯ୍ୟଜନକ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି।ଏକ ବୌଦ୍ୟୁତିକ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଗଣନା ଏବଂ ପୋଲଷ୍ଟାର୍ଟ ୨୦୨୪ ୭୨.୦୬ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ମେଗା ସର୍ଭେ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ କାର‌୍ୟ୍ୟରେ ୭୨.୦୬ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ହଁ, ସର୍ଭେରେ ୭୨ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୨୦୨୪ ମସିହାରେ ତୃତୀୟ ଥର ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବିଜେପି ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଖୁସି ଖବର।

ଯଦି ଆମେ ସର୍ଭେରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ କାର‌୍ୟ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ସେଠାରେ ୨୩.୦୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର‌୍ୟ୍ୟରେ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, ୩.୦୯ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ମତ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ଭେରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କ’ଣ ମତ ରହିଛି?ନିକଟରେ ସି ଭୋଟର ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ଦ୍ୱାରା ଆଉ ଏକ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁଡ୍ ଅଫ୍ ଦି ନେସନ ନାମକ ଏହି ସର୍ଭେରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ୬୭ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ କାର‌୍ୟ୍ୟରେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ସମାନ ଏଜେନ୍ସି ୬ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୨ ରେ ଏକ ସର୍ଭେ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ୫୬ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ କାର‌୍ୟ୍ୟକୁ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଭଲ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking