27.1 C
Bhubaneswar
Thursday, February 29, 2024
Homeଗୋଆ ରାଜନୀତିଟିଏମସି ସହ ଗଠବନ୍ଧନ କରିବ କି କଂଗ୍ରେସ ?

ଟିଏମସି ସହ ଗଠବନ୍ଧନ କରିବ କି କଂଗ୍ରେସ ?

ଗୋଆ : ଗୋଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଏବଂ ଯଦି ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଏଏପି) ଏବଂ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପି ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କହିଛନ୍ତି , ସେ କେବଳ ବିଜେପି ବିରୋଧୀ ଭୋଟ୍ ଭାଗ କରିବେ । ଗୋଆରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଚିଦାମ୍ବରମ୍ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତୃଣମୂଳ ଏହି ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱ ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହା ଉପରେ ଏକ ଉତ୍ତର ଦିଆଯାଇଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏ ବାବଦରେ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ କୌଣସି ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଆସିନାହିଁ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋଆରେ ବିଜେପି ବିରୋଧୀ ବାତାବରଣ ରହିଛି ଏବଂ ଅସାମାଜିକ ପବନ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ଗୋଆର ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିବ ଯେ ଗୋଆ ଗୋଆଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶାସିତ ହେବା ଉଚିତ। ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଅଛି। ବିଶ୍ୱସନୀୟ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି ଯେ ତ୍ରିନାମୁଲ କଂଗ୍ରେସ ଆମ ବ୍ଲକ ସ୍ତରର ନେତା, ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

ସେ କୁହନ୍ତି, “ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଦିନରେ, ତ୍ରିନାମୁଲ କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଗୋଆରେ ଥିବା ସମସ୍ତ 40 ଟି ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ସେମାନେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।” କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତ୍ରିନାଥ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦଳ ସହ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏଆଇସିସି ନେତୃତ୍ୱ ଏହା ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଥିବେ ଏବଂ ତ୍ରିନାଥକୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଉତ୍ତର ଦିଆଯାଇଥାନ୍ତା । ”

ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଏଆଇସିସି ତରଫରୁ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇ ନାହିଁ। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ତ୍ରିନାମୁଲ କଂଗ୍ରେସର ଗୋଆ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ମହୁଆ ମୋଇଟ୍ରା ବିରୋଧୀ ଏକତା ବିଷୟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କଂଗ୍ରେସ ସହ ଏକ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ଇଙ୍ଗିତ କରିଥିଲେ। ତେବେ କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କେସି ଭେନୁଗୋପାଲ ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ସହ ଏକ ମେଣ୍ଟ ହେବ ବୋଲି କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର କାରଣ ହୋଇଛି।

ଗୋଆର ନିର୍ବାଚନ ଋତୁରେ AAP ଏବଂ ତ୍ରିନାମୁଲ ଦାବିରେ ଭାଗ ନେଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଚିଦାମ୍ବରମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟର ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେଉଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେପି। ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଗୋଆରେ କଂଗ୍ରେସର ଗଭୀର ମୂଳ ରହିଛି ଏବଂ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଶ୍ରମିକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ଦିନର ରେକର୍ଡ ରହିଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking