ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ : ନାଇସ୍ ସହରରେ ତିନି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଫ୍ରାନ୍ସ : ଫ୍ରାନ୍ସର ନାଇସ୍ ସହରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ନାଇସ୍ ମେୟର କ୍ରିଷ୍ଟିୟାନ ଇଟ୍ରୋସି କହିଛନ୍ତି ନୋଟ୍ରି ଡେମ୍ ବେସଲିକିୟା ରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ଫ୍ରାନ୍ସ ପୋଲିସ୍ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବାର ବାର ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଗୋଟିଏ ଫ୍ରନ୍ସରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ସାଉଥ୍ ଆରବିଅରେ । ପୋଲିସ୍ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଧମକ ଦେବା ପରେ ଆଭିଗନ ନିକଟ ମଂଣଟାଭେଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଜୋଡ୍ଡାର ଫ୍ରାନ୍ସ କନସୁଲେଟ୍ ବାହାରେ ଜଣଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ।ଏନେଇ ପୋଲିସ୍ କୌଣସି ମତ ପ୍ରକାଶ କରିନାହିଁ ।ଅବଶ୍ୟ , ଏହା ମୁସଲିମ୍ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠ କେତେକ ଦେଶରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମାକ୍ରୋନଙ୍କ ଫରାସୀ କାର୍ଟୁନର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ମହମ୍ମଦ ଭବିଷ୍ୟଦ୍ୱକ୍ତା ଚିତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ ।ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇ ଜଚ୍ଚଙ୍କୁ ଚର୍ଚ୍ଚ ଭିତରେ ଅକ୍ରମଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ମାରିଥିବା ଜଚ୍ଚାଯାଇଛି ।ଜୋରାଲ୍ଡ ଡାରମାନିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ , ଏନେଇ ସେ ପ୍ୟାରିସ୍‌ରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ଏକ ସଙ୍କଟ ସଭା ଡଳାଇବେ ।ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ୍ ମାକ୍ରୋନ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ । ଜାତୀୟ ସଭାରେ ଏକ ମିନ୍‌ଟର ନିରବତା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଫ୍ରାନ୍ସ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମୁସ୍‌ଲିମ ନାଇସ୍ ଛୁରୀ ଆକ୍ରମଶକୁ ତିବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିବା ସହିତ ପୀଡ଼ିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଏକ୍‌ତା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here