38.1 C
Bhubaneswar
Monday, April 15, 2024
Homeଓଡିଶାଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା

ଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା

ତୁମର ପ୍ରକୃତି ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ, ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ, ଚେହେରା, ବକ୍ତବ୍ୟ, ଖାଦ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ, ପୋଷାକ ଏବଂ ଯାତ୍ରା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ହୁଏ । ତେଣୁ ନିଶ୍ଚିତ କର ଯେ ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ, ଗତିବିଧି, ଚିନ୍ତାଧାରା, ଆଚରଣ ସବୁ ଠିକ୍ ଅଛି – ପ୍ରେମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ, ନିର୍ମଳ (ସାତ୍ଵିକ), ହୁଅ ଏବଂ ବନ୍ୟତା ଏବଂ ପଥହୀନତାରୁ ନିବୃତ୍ତ ରୁହ । ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଏକ ପବିତ୍ର ବିଧାନ (ଯଜ୍ଞ) । ଚିନ୍ତା କିମ୍ବା ଭାବପ୍ରବଣତାର ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଏହା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଖାଦ୍ୟ ଭୋକର ଅସୁସ୍ଥତା ଏବଂ ଜୀବନର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଔଷଧ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ତୁମର ବହୁତ ଭଲ ଶିକ୍ଷା କରିବାର ଅଛି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରି ତୁମେ ନମ୍ରତାର ବିକାଶ କରିବା ଜରୁରୀ । ତୁମର ଉତ୍ସାହ, ତୁମର ଦୃଢ ଅଭିଳାଷ, ତୁମର ସଂକଳ୍ପ, କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର କ୍ଷମତା, ତୁମର ଜ୍ଞାନର ଭଣ୍ଡାର, ତୁମର ଜ୍ଞାନ – ଏଗୁଡିକ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଏସବୁ କେବଳ ତୁମ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ନୁହଁ । ତୁମର ହୃଦୟ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପକ ରେଖା ଉପରେ ନମୁନା ହେବା ଉଚିତ୍ | ତୁମେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅସୁବିଧାକୁ ତୁମ ମନର ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ଏବଂ ଅଧିକ ଶକ୍ତି ସହିତ ତୁମକୁ କଠୋର କରିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ସୁଯୋଗ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କର । ଅହଂ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ । ଏହା ତୁମର ଚରିତ୍ରକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦିଏ ।

ଶ୍ରୀ ମହାବୀର ପଞ୍ଚାଙ୍ଗ 🌹
🌹୨୭-୫-୨୦୨୩((ଶନିବାର))🌹
🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷
ଅଦ୍ଯ ବୃଷ ଦି୧୩ନ,ସପ୍ତମୀ ଦ୬।୪୫ ଦିଘ୭।୫୩,ମଘା ଦ୪୮।୪୦ ରାଘ୧୨।୩୯,ସିଂହ ଚନ୍ଦ୍ର ଦ୬୦ ନିଶାନ୍ତ।
🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷
ଭାରତୀୟ ସାଧାରଣ ସମୟ ଅନୁସାରେ (I.S.T.)।
ବୃଷ ୦୧/୪୯/୦୦ ଇଂଘ ୫/୧୧/୧୭ ଗତେ ଉଦୟ।
ବିଛା ଦ୨/୦୨/୦୦ ଇଂଘ୬/୧୫/୦୩ ଗତେ ଅସ୍ତ ।
🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷
ଯୋଗିନୀ ବାୟବ୍ୟେ । ଦିବା ଘ୭।୫୩ ଗତେ ଐଶାନ୍ୟେ । ଯାତ୍ରା ନାସ୍ତି । ରାଘ୯।୧ ଗତେ ଘ୧୨।୩୯ ମଧ୍ୟେ ବିବାହ ଓ ପାଣିଗ୍ରହଣ । ଗତ ଦିବସ ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ରାଶିମାନଙ୍କର ତାରାଚନ୍ଦ୍ର ଶୁଦ୍ଧି । ରାତ୍ରି ଘ୧୨।୩୯ ଗତେ ଉତ୍ତରାଫାଃ ହସ୍ତା ସ୍ଵାତୀ ଅନୁରାଧା ମୂଳା ଉତ୍ତରାଷାଢ଼ା ଶ୍ରବଣା ଶତଭିଷା ଉତ୍ତରଭାଦ୍ର ଅଶ୍ୱିନୀ କୃତ୍ତିକା ରୋହିଣୀ ଆର୍ଦ୍ରା ପୁଷ୍ୟା ମଘା ଏ ନକ୍ଷତ୍ରମାନଙ୍କର ତାରାଶୁଦ୍ଧି । କର୍କଟ ଓ ମକର ରାଶିମାନଙ୍କର ଘାତଚନ୍ଦ୍ର । ବୃଷ ସିଂହ କନ୍ୟା ରାଶିର ଘାତବାର । ଦିବା ଘ୬।୪୯ ମଧ୍ୟେ ଘ୪।୪୦ ଗତେ ସଂଘ୬।୧୭ ମଧ୍ୟେ କାଳବେଳା । ଘ୧।୨୫ ଗତେ ଘ୩।୨ ମଧ୍ୟେ ବାରବେଳା । ରାତ୍ରି ଘ୭।୪୦ ମଧ୍ୟେ ଘ୩।୪୯ ଗତେ ଘ୫।୫୧ ମଧ୍ୟେ କାଳରାତ୍ରି । ମୃତେ ଦ୍ଵିପାଦ ଦୋଷ । ଫଳଂ କୃଷି ଓ ପଶୁ ହାନି । ଭୂମି ଓ ଅନ୍ନ ଦାନ । ଦିବା ଘ୭।୫୩ ଗତେ ପାଦ ଦୋଷ। । ଫଳଂ କୃଷି ଓ ପଶୁ ହାନି । ଭୂମି ଓ ଅନ୍ନ ଦାନ । ପ୍ରଥମ ରଜୋଦର୍ଶନେ ପଞ୍ଚମାସ ଗଣ୍ଡଦୋଷ । ରାତ୍ରି ଘ୧୨।୩୯ ଗତେ ସାତମାସ ଗଣ୍ଡଦୋଷ ।ଫଳଂ ସ୍ତ୍ରୀ ବନ୍ଧ୍ୟା ଗୋକାଞ୍ଚନ ପ୍ରବାଳ ରକ୍ତ ବସ୍ତ୍ର ଦାନ । ଅଷ୍ଟମୀର ଏକୋଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଓ ପାର୍ବଣ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ।ତାଳ ଦିବା ଘ୭।୫୩ ଗତେ ନାରୀକେଳ (ନଡ଼ିଆ) ଭକ୍ଷଣ ନିଷେଧ ।
🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷
(ଅମୃତ) – ଦିବା ଘ୨।୪୮ ଗତେ ଘ୫।୧୧ ମଧ୍ୟେ ରାତ୍ରି ଘ୭।୪ ଗତେ ଘ୭।୫୨ ମଧ୍ୟେ ଘ୧୧।୫୨ ଗତେ ଘ୨।୧୬ ମଧ୍ୟେ ଘ୩।୫୨ ଗତେ ଘ୫।୧୧ ମଧ୍ୟେ।(ମାହେନ୍ଦ୍ର) – ଦିବା ଘ୫।୫୯ ମଧ୍ୟେ ଘ୯।୧୧ ଗତେ ଘ୧।୩୫ ମଧ୍ୟେ ।
🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷
🌹 ଜ୍ୟୋତିଷ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା 🌹
🌹 ଶ୍ରୀ ମହାବୀର ଆଷ୍ଟ୍ରୋ ରିସର୍ଚ୍ଚ 🌹
🌹 ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା 🌹
🌹ଦୂରଭାଷା-୯୪୩୭୭୯୮୯୩୩/୯୯୩୭୦୬୭୦୫୦🌹
🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

🌹ମେଷ: କ୍ୟାରିୟରରେ ଗୁରୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବେ। କୌଣସି ନିକଟ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଠାରୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇପାରନ୍ତି। ସପରିବାର ମନୋରମ ସ୍ଥାନକୁ ଭ୍ରମଣରେ ଯିବେ।

🌹ବୃଷ: କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ନିର୍ବାହ କରିବେ। ଭାଇଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଉପହାର ପାଇବେ।

🌹ମିଥୁନ: ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। ଚାକିରିଜୀବୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରଚୁର ଲାଭ ପାଇବେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହେବ।

🌹କର୍କଟ: ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦେଶ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ। ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଲାଗି ଦିନଟି ଉତ୍ତମ।

🌹ସିଂହ: ଅଫିସରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ବ ମିଳିପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ କାମ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ମିଳିବ।

🌹କନ୍ୟା: ଆପଣ ନିଜ ଶକ୍ତିକୁ ଭଲ କାମରେ ଲଗାଇବେ। କୌଣସି ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ଲାଭପ୍ରଦ ହେବ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖକର ହେବ।

🌹ତୁଳା: ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଯାତ୍ରା ଯୋଗ ରହିଛି। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ସମୟ ଦେବେ। ନୂଆ ଜମି କିଣିବା ଲାଗି ସୁଯୋଗ ଆସିବ।

🌹ବିଛା: କ୍ରୋଧ ଉପରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ଦରକାର। କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ବନ୍ଧୁ ସହିତ ବଚସା ହୋଇପାରେ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ରୋଜଗାର ମିଳିବ।

🌹ଧନୁ: ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ି ଚାଲିବେ। ନୂଆ କାମରୁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିବେ। ପରିବାର ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ ଖୁସି ହେବେ। ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରମର ସୁଫଳ ମିଳିବ।

🌹ମକର: ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇବେ। ଚାକିରି ବୃତ୍ତିରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରେ। ବନ୍ଧୁ ଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଶିକ୍ଷା ମିଳିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ବଢ଼ିବ।

🌹କୁମ୍ଭ: କ୍ୟାରିୟରରେ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ରୂପେ କାମ କରିବେ। ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ହେବ।

🌹ମୀନ: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆହ୍ବାନର ସାମନା କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଚାକିରିଜୀବୀଙ୍କ ଲାଗି ଦିନଟି ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ସୁଖଦ ସନ୍ଧ୍ୟା ଅତିବାହିତ କରିବେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking