36.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, June 19, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶସିଙ୍ଗାପୁର ବିମାନ ଉଡ଼ାଣରେ ଗୁରୁତର ବିଭ୍ରାନ୍ତି; ୧ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ସିଙ୍ଗାପୁର ବିମାନ ଉଡ଼ାଣରେ ଗୁରୁତର ବିଭ୍ରାନ୍ତି; ୧ ମୃତ, ୩୦ ଆହତ

ସିଙ୍ଗାପୁର : ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏକ ବିରଳ ଘଟଣା । ଲଣ୍ଡନରୁ ସିଙ୍ଗାପୁର ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୩୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସିଙ୍ଗାପୁର ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଏହି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି।
ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ସିଙ୍ଗାପୁର ଏୟାରଲାଇନ୍ସ କହିଛି ଯେ, ସୋମବାର ଲଣ୍ଡନର ହେଥ୍ରୋ ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ସିଙ୍ଗାପୁର ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ବିମାନ ଯାହାର ନମ୍ବର ଏସକ୍ୟୁ୩୨୧ ଥିଲା, ରୁଟରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଅଶାନ୍ତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି । ଏହି ବିମାନଟି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଅପରାହ୍ନ ୩.୪୫ ରେ (ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟ) ଅବତରଣ କରି ବ୍ୟାଙ୍କକକ୍ ର ସୁଭର୍ନାବୁମୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ବିମାନଟିରେ ୨୧୧ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ ୧୮ ଜଣ କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ। ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇ ବିମାନ ସେବା କହିଛି ଯେ ବୋଇଙ୍ଗରେ ବିମାନରେ ଆହତ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ କରୁଛୁ । ବୋର୍ଡରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା। ତେଣୁ ଆମେ ଆବଶ୍ୟକ ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରୁଛୁ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ସହାୟତା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କକ୍କୁ ଏକ ଦଳ ପଠାଉଛୁ। ”
ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଧାରଣତ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ପିନ୍ଧିନଥିଲେ ଏବଂ ପାଇଲଟ୍ ଉନ୍ନତ ପାଣିପାଗ ରାଡାରର ସୂଚନା ଚେତାବନୀ ଦେଇନଥିଲେ ଏପରି ଅବସ୍ଥର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କକ୍ପିଟ୍ରେ ଫୋପାଡି ଦିଆଯାଇପାରେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆଘାତ ଲାଗିପାରେ । ଗତ ବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ଅଶାନ୍ତତା କାରଣରୁ ଦିଲ୍ଲୀ-ସିଡନୀ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନରେ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking