28.7 C
Bhubaneswar
Thursday, July 25, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶନିଟ୍-ପିଜି ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ; ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରାଯିବ ପୁନଃ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ

ନିଟ୍-ପିଜି ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ; ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରାଯିବ ପୁନଃ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନିଟ୍-ପିଜି ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ । ଜାତୀୟ ଯୋଗ୍ୟତା କମ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ସ୍ନାତକୋତ୍ତର (ନିଟ୍-ପିଜି) ପରୀକ୍ଷା ଆଜି ଜୁନ୍ ୨୩ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା, ଏହାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି। ପୁନଃ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ଏଥିସହ, ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିଟ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର (ୟୁଜି) ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୪ରେ ହୋଇଥିବା ଅନିୟମିତତା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତକୁ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବ୍ୟୁରୋ (ସିବିଆଇ) କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୟୁଜିସି ନେଟ୍ ଓ ସିଏସଆଇଆର ନେଟ୍ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବି ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲିଥିବା ପରୀକ୍ଷା ବିବାଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜାତୀୟ ପରୀକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ନିଟ୍-ପିଜି ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ ହେବା ନେଇ ଘୋଷଣାର ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଜାତୀୟ ପରୀକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିର ମୁଖ୍ୟକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏନଟିଆର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିବା ସୁବୋଧ କୁମାର ସିଂହଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଦୀପ ସିଂହ ଖରୋଲାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking