38.1 C
Bhubaneswar
Monday, April 15, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶମନଭରି କାନ୍ଦିବା ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ଅଜବ ପାର୍ଲର....

ମନଭରି କାନ୍ଦିବା ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ଅଜବ ପାର୍ଲର….

ନ୍ୟୁୟର୍କ : ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ନିଜର ଭାବନା ଥାଏ । ବେଳେବେଳେ ଆମେ ଖୁବ୍ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବା ସହ ଜୋରରେ ହସନ୍ତି, ବେଳେବେଳେ ଏପରି କିଛି ଘଟେ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିନା କାରଣରେ କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଯଦିଓ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କେହି କାନ୍ଦିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନେ କେଉଁଠାରେ ଏବଂ କାହା ସାମ୍ନାରେ କାନ୍ଦିବେ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ପାର୍ଲର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଆସି ମନଖୋଲି କାନ୍ଦି ପାରିବ । ଏହା ଅଜବ ଲାଗୁଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ । ବିୟୁଟି ପାର୍ଲରରେ ଲୋକ ସାଜସଜ୍ଜା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏହି ପାର୍ଲରରେ ମନଖୋଲି କାନ୍ଦିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ରୁମ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । ବୈଜ୍ଞାନିକମାନଙ୍କ ମତରେ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ କାନ୍ଦିବାରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ହାଲୁକା କରିବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କ ସିଟିରେ ଏକ କାନ୍ଦ ପାର୍ଲର ଖୋଲାଯାଇଛି । ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମନର ଦୁଃଖ ଲାଘବ କରିବା ପାଇଁ ମନଖୋଲି କାନ୍ଦି ପାରିବ ।

ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋଷ୍ଟର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆନ୍େଥାନୀ ଭିଲିୟୋଟି ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୨୦୨୩ ମସିହାରେ ସୋବ ପାର୍ଲର ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଏଠାକୁ ଆସିବା ପାଇଁ କିଛିଟା ସର୍ତ୍ତ ରଖାଯାଇଛି । ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୌଣସି ମାନସିକ ଚିକିତ୍ସା ନେଉନଥିବା ଆବଶ୍ୟକ । ତଥାପି, ପାର୍ଲରର ସାଇନ୍ସ ଥେରାପିଷ୍ଟମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ମାନସିକ ସମସ୍ୟାରୁ ବାହାରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ଚାପରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ସେମାନେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବସି କାନ୍ଦିବା ଦ୍ୱାରା ସାନ୍ତ୍ୱନା ପାଆନ୍ତି । ପାର୍ଲରକୁ ଆସୁଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଘରେ କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ଚାପର ଶିକାର ହୋଇଥାଆନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ବ୍ରେକଅପ୍ କିମ୍ବା ଖରାପ ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ସେମାନେ ଦୁଃଖିତ ଥାଆନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking