25.1 C
Bhubaneswar
Saturday, March 2, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶମା’ହେବା ପାଇଁ ଜେଲରେ ଥିବା ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କଲେ ମହିଳା; କହିଲେ ମୋତେ...

ମା’ହେବା ପାଇଁ ଜେଲରେ ଥିବା ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କଲେ ମହିଳା; କହିଲେ ମୋତେ ସନ୍ତାନ ଦରକାର….

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗ୍ୱାଲିଅରରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା ମା’ ହେବା ପାଇଁ ଜେଲରେ ଥିବା ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ, ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଗତ ସାତ ବର୍ଷ ଧରି ଜେଲରେ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛନ୍ତି । ମହିଳା ତାଙ୍କ ଆବେଦନରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଏକ ସନ୍ତାନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେଣୁ ପ୍ରଶାସନ ତାଙ୍କୁ ପାରୋଲରେ ଛାଡ଼ିବା ଉଚିତ୍ । ତେବେ ମହିଳାଙ୍କ ଏହି ଆବେଦନ ଉପରେ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ।

ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାର ଶିବପୁରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ରୁହନ୍ତି । ଜେଲ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିବା ପରିବାର ଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦାରା ସିଂ ଜାଟଭ ତାଙ୍କ ବିବାହ ପରେ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ହଠାତ୍ ଜେଲ ଯାଇଥିଲେ । ଦାରାଙ୍କ ପିତା କରିମ ସିଂ ଜାଟଭଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଉଛି ଯେ, ପରିବାର ତାଙ୍କ ପୁଅର ବିବାହକୁ ଠିକ୍ ଭାବରେ ପାଳନ କରିପାରିନଥିଲେ, କାରଣ ପୋଲିସ ଦାରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । କରିମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ବୋହୂ ଅସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଏକ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଜେଲରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଉ ।

ପରିବାରର ଏହି ଆବେଦନକୁ ବିଚାର ପାଇଁ ଶିବପୁରୀ ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ୱାଲିଅର୍ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଜେଲ୍ ପୋଲିସ୍ ଅଧୀକ୍ଷକ ବିଦିତ୍ ସର୍ବେୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡର ଦୁଇ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବା ପରେ ସେ ପାରୋଲ୍ ପାଇବାକୁ ହକଦାର, ଯଦି ଏହି ସମୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀ ଏବଂ ଜେଲ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରଥାନ୍ତି । ତେବେ କଏଦୀଙ୍କୁ ପାରୋଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା ଉପରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ନେବେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking