ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହେଲେ ମହିଳା ମୁଖିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାଲାମୁ ଜିଲ୍ଲାର ହୁସେନାବାଦ ବ୍ଲକର ପୃଥ୍ୱୀ ପଞ୍ଚାୟତର ମୁଖ୍ୟ ଲଳିତା ଦେବୀଙ୍କୁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଚାଲିଥିବା ଯୋଜନାରେ ତିରିଶ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହଡପ ଅଭିଯୋଗରେ ରବିବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ପାଲାମୁ ଡେପୁଟି କମିଶନର ସଶିରଂଜନ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୁର୍ନୀତିର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବାବେଳେ ହୁସେନାବାଦ ବ୍ଲକ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଜୟଭାଇରସ ଲାକଡାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଅପରାଧିକ ଏଫଆଇଆର ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ମହିଳା ମୁଣ୍ଡକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ସରକାରୀ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଯୁକ୍ତି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି (MNREGA) ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଡେପୁଟି କମିଶନର ଶଶିରଂଜନ ଡେପୁଟି ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ କମିଶନର ଶେଖର ଜାମୁଆରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ଦୁର୍ନୀତି ସୁନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା । ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ନଭେମ୍ବର 9, 2020 ରେ ହୋଇଥିବା ଜନ ଶୁଣାଣିରେ ଏହି ଯୋଜନାଗୁଡିକ ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ବିତର୍କ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସମସ୍ତ ଅର୍ଥ ହଡପ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଡେପୁଟି କମିଶନର ଶଶିରଂଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ତେର ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ଲଲିତା ଦେବୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟ 12 ଜଣ ଫେରାର ରହିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here