ବିବାହର ୭ ମାସ ପରେ ଜୀବନ ହାରିଲେ ମହିଳା, ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ଲେଖିଲେ ଏପରି….

କେରଳ : କେରଳର ଇଦାପୁରମରେ ଜଣେ ୨୧ ବର୍ଷ ବର୍ଷୀୟା ଆଇନ ଛାତ୍ରୀ ମୋଫିଆ ପରୱିନ ଦିଲଶାଦ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ମୋଫିଆ ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ବାପା, ତୁମେ ଠିକ୍ ଥିଲ । ସେ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ ନଥିଲା ।’ ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ମୋଫିଆ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ସ୍ୱାମୀ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ, ଶ୍ୱଶୁର ୟୁସୁଫ ଏବଂ ଶାଶୁ ରୁଖିଆଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ମୃତ ଯୁବତୀ ମୋଫିଆଙ୍କ ବାପା କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଝିଅ ରୁମରେ ଲାଗିଥିବା ସିଲିଂ ଫ୍ୟାନ୍‌ରେ ଝୁଲି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ ବହୁତ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିଲା । ଝିଅର ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁର ଏବଂ ସ୍ୱାମୀ ବହୁତ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ । କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୋଫିଆ ଏହା ବିଷୟରେ ଅଲୁୱା ଥାନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆଲୁଭା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଆଲୁଭାଙ୍କ ସର୍କଲ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସି.ଏଲ୍ ସୁଧୀର ଉଭୟ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଡାକିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଲୁଭା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସି.ଏଲ୍ ସୁଧୀର ମୋଫିଆଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପକ୍ଷ ନେଇଥିଲେ । ଯାହାପରେ ମୋଫିଆ ନିରାଶ ହୋଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ମୋଫିଆ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ ଫେସବୁକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନେ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ନିରନ୍ତର କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲେ ଏବଂ ପରେ ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଇ ବସିଲେ । ତା’ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ସମୟରେ ମହମ୍ମଦ ସୁହେଲ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଦୁବାଇ (ୟୁଏଇ) ରେ କାମ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପରେ ସୁହେଲ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ମୋଫିଆଙ୍କୁ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯୌତୁକ ମାଗିଥିଲେ । ମୋଫିଆ ଯୌତୁକ ଦେବାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁନଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ମୋଫିଆଙ୍କୁ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here