୨୦୧୯-୨୦ ଓଡିଶା ଫୁଟବଲ କ୍ଳବ କେଉଁଠି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭୁବନେଶ୍ୱରର କଲିଙ୍ଗା ଷ୍ଟାଡିୟମର ଅନୁପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ପୁଣେର ଶ୍ରୀ ଶିବ ଛତ୍ରପତି ସ୍ପୋର୍ଟସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୨୦୧୯−୨୦ର ପ୍ରଥମ ତିନୋଟି ଘରୋଇ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ପଡିଲା। JRD ଟାଟା ସ୍ପୋର୍ଟସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ଜାମସେଦପୁର ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ୨-୧ ଗୋଲରେ ଓଡିଶା ୨୨ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୯ ରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଫିକ୍ସିଂରେ ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଏକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ; ଏଥର ନର୍ଥ ଇଷ୍ଟ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ବିପକ୍ଷରେ। ମୁମ୍ବାଇ ଫୁଟବଲ ମଇଦାନରେ ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ବିପକ୍ଷରେ ୪−୨ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ତୃତୀୟ ଫିଚରରେ ଓଡିଶା ନିଜର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭକୁ ଠେଲି ଦେଇଥିଲା, ଯଥାକ୍ରମେ ଷଷ୍ଠ, ଏକବିଂଶ ଏବଂ ୪୧ ତମ ମିନିଟରେ ଜିସ୍କୋ ଫର୍ଣ୍ଣାଡିଜ୍, ଆରିଡାନେ ସାଣ୍ଟାନା ଏବଂ ଜେରୀ ମାୱିହମିଙ୍ଗଥାଙ୍ଗାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତିନୋଟି ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ୫୧ ତମ ମିନିଟରେ ହୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ଲାରବି ଗୋଟିଏ ପଛକୁ ଟାଣିଥିଲେ। ୭୩ ମିନିଟରେ ସାନ୍ତାନାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୋଲ୍ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ବିଜୟକୁ କରିଥିଲା। ତେବେ ୯୦ + ୫ ମିନିଟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆଉ ଏକ ପଛକୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ତାହା ପର‌୍ୟ୍ୟାପ୍ତ ନୁହେଁ। ଲିଗ୍ ର ଅବଶିଷ୍ଟ ୧୫ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଓଡିଶା ଗ୍ଦସଙ୍ଘ ଟି ବିଜୟ, ଚାରି ଡ୍ର ଏବଂ ପାଞ୍ଚଟି ପରାଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ଲିଗ୍ ଟେବୁଲରେ ୨୫ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୬ଗ୍ଧଷ ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲା। ପରେ, ୧୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ରେ, ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ ଗ୍ଧକ୍ଟ ହେତୁ, ଜୋସେପ ଗୋମ୍ବାଓଙ୍କ ସହିତ ଓଡିଶା ଅଲଗା ହୋଇଗଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here