24.1 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 24, 2022
Homeଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମୋଡରେ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମୋଦୀ

ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମୋଡରେ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ରାଲି କରିପାରନ୍ତି । ସେ UP କୁ ସର୍ବାଧିକ ସମୟ ଦେବେ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜାନୁଆରୀ 22 ରୁ ସେ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ଜାନୁଆରୀ 23 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ରାଲି ଏବଂ ରୋଡ୍ ସୋ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ କିପରି ପ୍ରଚାର କରିବେ?

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ପିଏମ ମୋଦୀ ୟୁପିର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଅତି କମରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ ମୋଡ଼ରେ ସଂଯୋଗ କରିବେ। ବେଳେବେଳେ ସେ କୃଷକମାନଙ୍କ ସହିତ, ବେଳେବେଳେ ଗରିବମାନଙ୍କ ସହିତ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ । କେନ୍ଦ୍ର ଓ ୟୁପି ସରକାରଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାରେ ଉପକୃତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ ।

ଦିନେ ସେ କିସାନ୍ ସାମନ୍ ନିଧି ନେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ଏବଂ ଦିନେ ଯେଉଁମାନେ ମାଗଣା ରାସନ ନେଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । କିଛି ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମରେ, ସେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ନେଇ ଉତ୍ତର ଦେବେ । ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ନିର୍ବାଚନରେ ​​କୋଭିଡ ବଢୁଥିବା ମାମଲା ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଜାରି ରହିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ୟୁପି ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଦଳ ରଣନୀତି ବଦଳାଇଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି ପାଇଁ ବିଜେପି 403 ଏଲଇଡି ଭ୍ୟାନ ତିଆରି କରିଛି । ଏହି ଭ୍ୟାନ୍ ସହିତ ଲୋକମାନେ ଏଥର ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଏହା ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇବ ଯେ ମୋଦୀ ସିଧାସଳଖ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ ସଂଯୁକ୍ତ । ୟୁପିରେ 403 ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ଅଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଏଲଇଡି ଭ୍ୟାନ୍ ରହିବ । ୟୁପିରେ ବିଜେପି 27,700 ଶକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ କରିଛି। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି ପାଇଁ ଏହି ସବୁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏଲଇଡି ଟିଭି ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଯାହାଫଳରେ ଲୋକମାନେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏକାଠି ହୋଇ କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅନୁସରଣ କରୁଥିବା ଭାଷଣକୁ ଦେଖିପାରିବେ ।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking