23.1 C
Bhubaneswar
Sunday, January 23, 2022
Homeଅପରାଧସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିକ୍ ଟକ୍‌ରଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ, ଶହେ ଲୋକ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ କଲେ...

ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିକ୍ ଟକ୍‌ରଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ, ଶହେ ଲୋକ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ କଲେ ଆକ୍ରମଣ

ଲାହୋର: ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ଏକ ମହିଳା ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ରଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ ହେବା ଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ପକିସ୍ତାନର ଲାହୋର ଠାରେ । ମହିଳାଙ୍କୁ ଏହା ସାଙ୍ଗରେ ଶହେ ଲୋକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଲୋରି ଆଡା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଥମ ସୂଚନା ରିପୋର୍ଟ (ଏଫ୍ଆଇଆର୍) ରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ଶନିବାର ଦିନ ମିନାର-ଇ-ପାକିସ୍ତାନ ନିକଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ରୁ ୪୦୦ ଲୋକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀମାନେ ମାଓବାଦୀଙ୍କଠାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ବହୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା ।

“ଭିଡ଼ ବହୁତ ଥିଲା ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏନକ୍ଲୋଜରକୁ ମାପଚୁପ କରି ଆମ ଆଡକୁ ଆସୁଥିଲେ । ଲୋକମାନେ ମୋତେ ଠେଲି ଦେଉଥିଲେ ଏବଂ ମୋର ପୋଷାକ ଚିରିଦେଲେ । ଅନେକ ଲୋକ ମୋତେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭିଡ଼ ବହୁତ ବଡ ଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ମୋତେ ଫୋପାଡି ଦେଇଥିଲେ ।” ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ସାଥୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ।

ଘଟଣା ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ସହରର ଗ୍ରେଟର ଇକବାଲ ପାର୍କରେ ମହିଳା ଟିକଟୋକର ଏବଂ ସାଥୀମାନେ ମିଶି ଏକ ଟିକ୍ ଟକ୍ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକେ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ତାଙ୍କୁ ଉପରକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ ତାଙ୍କ ପୋଷାକ ମଧ୍ୟ ଚିରି ଯାଇଥିଲା ।

ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ତାଙ୍କ ରିଙ୍ଗ ଏବଂ କାନଫୁଲକୁ ଜବରଦସ୍ତ ନିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଜଣେ ସାଥୀଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍, ପରିଚୟ ପତ୍ର ଏବଂ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଛଡ଼ାଇ ନିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଏବଂ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ଲାହୋର ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା ।

ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, “ସେହି ଅଜଣା ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ଆମକୁ ହିଂସାତ୍ମକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ।” ଲାହୋର ଡିଜି ଅପରେସନ୍ ସାଜିଦ୍ କିୟାନି ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ (ଏସପି)ଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ମହିଳାଙ୍କ ସମ୍ମାନର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଇନର ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ଅଣାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଘଟଣାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ସହ ନାଗରିକମାନେ ଏହି ଭିଡିଓରେ ପୁରୁଷଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଲୋକପ୍ରିୟ ଚାଇନିଜ୍ ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ଆପ୍ ଏହାର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ “ଅନୁପଯୁକ୍ତ ବିଷୟବସ୍ତୁ” ଅନୁମତି ଦେଇଥିବାରୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅନେକ ଥର ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking