25.1 C
Bhubaneswar
Friday, February 23, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶୟୁରୋପ ପହଞ୍ଚିଲା ନୂଆ ଚାଇନା ଭାଇରସ

ୟୁରୋପ ପହଞ୍ଚିଲା ନୂଆ ଚାଇନା ଭାଇରସ

ଆମଷ୍ଟାରଡମ: ଚାଇନାରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଶିଶୁ ଅସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ନିମୋନିଆର ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ଏକ ନୂତନ ଜୀବାଣୁ ୟୁରୋପରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଲାଣି । ଏହି ସମୟରେ, ୟୁକେ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଏବଂ ଚେଷ୍ଟର ମେଡିକାଲ ସ୍କୁଲର ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଲିଡ ଡକ୍ଟର ଗୌରେଥ ନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅବସ୍ଥା କୋଭିଡ -୧୯ଭଳି ନୂଆ ରୋଗ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଏହା ଅନ୍ୟ କୋଭିଡ ଜୀବାଣୁ ହୋଇପାରେ । ବ୍ରିଟିଶ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅସୁସ୍ଥ ଶିଶୁଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ବ୍ୟାପକ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି, ତଥାପି ଏହି ଜୀବାଣୁକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କିତ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।

ଚାଇନା ପରେ ଡେନମାର୍କ ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପିଲାମାନଙ୍କଠାରେ ନିମୋନିଆ ଭଳି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଇନଫେକସନ ଡିଜିଜ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ଲଗ ଏଭିୟନ ଫ୍ଲୁ ଡାଏରୀର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ମାଇକ୍ରୋପ୍ଲାଜମା ନିମୋନିଆ ସଂକ୍ରମଣ ମହାମାରୀ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ବାଇଡେନଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସହଯୋଗୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣ ୱୁହାନଙ୍କ ଲ୍ୟାବରୁ ଆସିଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ବିଶେଷ ସହାୟକ ଡ. ରାଜ ପଞ୍ଜାବୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣ ଚାଇନାର ୱୁହାନ ଲ୍ୟାବରୁ ଆସିଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବାଇଡେନ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ମେ ୨୦୨୦ରେ ସମାନ ବିବୃତ୍ତି ପାଇଁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking