28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 19, 2024
Homeସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ -2023ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ କାଶ୍ମୀରରେ ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି ; LoCରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ

ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ କାଶ୍ମୀରରେ ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି ; LoCରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟକା ଦେଇ ସୁରକ୍ଷାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ (ବିଏସଏଫ) ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଅଶୋକ ଯାଦବ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସହରରେ କେବଳ ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ନାହିଁ। ନିୟନ୍ତ୍ରଣ (ଏଲଓସି) କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟକାର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ସଚେତନତା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଭୂମିରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି। ଉପତ୍ୟକାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଧିକ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ।

“ଏହାର ଦୁଇଟି ପାର୍ଶ୍ୱ ଅଛି। ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍, ଯେତେବେଳେ ବି ଭାରତରେ ଜାତୀୟ ଦିବସ ପାଳନ ହୁଏ, ଆମେ ଏଲଓସି ରେ ସୁରକ୍ଷା ଗ୍ରୀଡ୍ ବଢାଇଥାଉ । ଆମେ ମଧ୍ୟ ସୀମା ଉପରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବୃଦ୍ଧି କରିଛୁ। ଆମର ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ସହ ଜଡିତ ଏବଂ ଆମେ ବହୁତ ସତର୍କ, ଏବଂ ଏହା ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚାଲିବ ବୋଲି ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବୁ ବୋଲି ବିଏସ୍ଏଫ୍ ର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଅଶୋକ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି। ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ “ଆଜାଦି କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ” କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏକ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ସୋ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା। ବିଏସ୍ଏଫ୍ ର କୈଳାସ ଏବଂ ଜାଜ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ, କାଶ୍ମୀର ଫ୍ରଣ୍ଟିୟର କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟକାବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକତା ଏବଂ ଏକତାର ବାର୍ତ୍ତା ବିସ୍ତାର କରିବା ଏବଂ ବିଏସ୍ଏଫ୍ ର ଗୌରବମୟ ଇତିହାସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଆଇକନିକ୍ ଡାଲ୍ ହ୍ରଦ କୂଳରେ ନିଶତ୍ ବାଗରେ ସାମରିକ ସଂଗୀତର ଏକ ସିମ୍ଫୋନୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ।

ପରିଦର୍ଶକ, ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଏବଂ ପିଲାମାନେ ବିଏସ୍ଏଫ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ସମୃଦ୍ଧ ସଂଗୀତ ଏବଂ ଦକ୍ଷ ଖେଳର ସାକ୍ଷୀ ରହି ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ । ବିଏସଏଫର ଆଇଜି ଅଶୋକ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶଭକ୍ତ ଗୀତ ବଜାଇ ବିଏସଏଫ ନିଜର ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି, “ଏଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି। ଆମେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କ ଅବଦାନକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ। ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking