19.1 C
Bhubaneswar
Tuesday, January 25, 2022
Homeପଞ୍ଜାବ ରାଜନୀତି୧୦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସୂଚୀ ଜାରି କଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ

୧୦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସୂଚୀ ଜାରି କଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ

ପଞ୍ଜାବ : ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ରାଜନୈତିକ ‘ୟୁନାଇଟେଡ୍ ସମାଜ ମୋର୍ଚ୍ଚା’ (ସାମୁକତା ସମାଜ ମୋର୍ଚ୍ଚା) ବୁଧବାର ଦିନ ୧୦ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ କୃଷକ ନେତା ବଲବୀର ସିଂ ରାଜୱାଲଙ୍କୁ ସମ୍ରାଲା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ରାଜୱାଲ ସାମୁକତା ସମାଜ ମୋର୍ଚ୍ଚା (SSM) ର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି । ଫେବୃଆରୀ 14 ରେ ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭାକୁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।
ଏହି ତାଲିକା ଅନୁଯାୟୀ, ଧାନରୁ କୃଷକ ନେତା ପ୍ରେମ ସିଂ ଭଙ୍ଗୁ, ଖଡୁର ସାହିବରୁ ହରିନ୍ଦର ସିଂ ତଣ୍ଡା, ମୋହାଲିର ରାବଣୀତ ସିଂ ବ୍ରାର ଏବଂ ତାରନ ତରରୁ ଡ.ସୁଖମାଣ୍ଡିପ ସିଂ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କାର୍ତ୍ତୁରପୁରରୁ ରାଜେଶ କୁମାର, ଫିଲ୍ଲୁରର ଅଜୟ କୁମାର, ଜେଟନରୁ ରାମଣଦୀପ ସିଂ, କାଦିଆନରୁ ବଲରାଜ ସିଂ ଏବଂ ମୋଗା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଡ ନବଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଛି । କୌଣସି ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରିବେ । ଏହି ତିନୋଟି କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ପଞ୍ଜାବର ବିଭିନ୍ନ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଗତ ମାସରେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ନିକଟରେ ଏହି ତିନୋଟି କୃଷି ନିୟମ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଥିଲେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking