୨୩ ତାରିଖରୁ ବିହାର ନିର୍ଵାଚନ ମଙ୍ଗ ଧରିବେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

pm modi bihar election

ବିହାର : ବିହାରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନର ସାଧାରଣ ସଭା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବିହାରରେ ମୋଟ ୧୨ଟି ନିର୍ବାଚନ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ବିହାରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ରାଲିରେ ସମସ୍ତ ସହଯୋଗୀ ଦଳର ନେତା ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ସମସ୍ତ ରାଲିରେ ସିଏମ୍ ନୀତୀଶ କୁମାର ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହେବେ। ୨୩ରେ ସାସରାମରେ ପ୍ରଥମ,ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୟା ଏବଂ ତୃତୀୟ ଭାଗଲପୁରରେ ରାଲି କରିବେ | ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ରେ ପ୍ରଥମେ ଦାରବଙ୍ଗା, ଦ୍ୱିତୀୟରେ ମୁଜାଫରପୁର ଏବଂ ତୃତୀୟରେ ପାଟନାରେ ରାଲି କରିବେ। ନଭେମ୍ବର ୧ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ପୁଣି ଆସିବେ। ପ୍ରଥମ ରାଲି ଚାପ୍ରା, ଦ୍ୱିତୀୟଟି ପୂର୍ବ ଚମ୍ପାରନ୍ ଏବଂ ତୃତୀୟ ରାଲି ସମଷ୍ଟିପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ରାଲି ଚମ୍ପରନ୍, ଦ୍ୱିତୀୟ ସହରସା ଏବଂ ତୃତୀୟରେ ଆରାରିଆରେ ହେବ।
ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏନଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପାଟଣାର ଏକ ହୋଟେଲରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୨ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିହାର ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ଇନଚାର୍ଜ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍, ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ, ଜେଡିୟୁରୁ ସଞ୍ଜୟ ଝା ଏବଂ ​​ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଜେଡିୟୁ ନେତା ସଞ୍ଜୟ ଝା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଜାତି ନାମରେ ସର୍ବଦା ଭୋଟ୍ ମଗାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏହାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିକାଶ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ଭୋଟ୍ ଅପିଲ କରାଯାଇଛି। ନୀତୀଶ କୁମାର ମାଇନସ୍ ଠାରୁ 2005 ରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଆଜି ବିହାରର ଅବସ୍ଥା କାହାଠାରୁ ଲୁଚି ନାହିଁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here